მოკლედ ვისაც როგორ უნდა ისე მიდი-მოდის და გეგმავს წვრთნა - ვარჯიშს, შეკრებებსა და ტურნირებში მონაწილეობას. დროზე დანიშნეთ მთავარი მწვრთნელი, თორემ თავზე დაგემხობათ ყველაფერი.
ჩემდა გასაკვირად იმაზე კარგი შედეგები აჩვენეს ვიდრე დაშლილი გუნდი უნდა აჩვენებდეს
მგონი არც სჭირდებათ მთავარი მწვრთნელი, იახლონ ის მწვრთნელები ვისთანაც კარგად გრძნობენ თავს და იარონ ასე
ჩირიკა ჰააგიდან ჩამოვიდა სამედიცინო შემოწმებაზე, ხოლო დანარჩენები პირდაპირ ჰააგიდან გადაფრინდნენ იაპონიაში ისე რომ შემოწმებაც არ გაუვლიათ. კარგი ვნახოთ რა მოხდება ალბათ ყველაფერი გაირკვევა. ისე მარგველა, შავი და თუში ტურნირის მერე თბილისში დაბრუნდებიან და აქ მოემზადებიან ჩინეთის მასტერსისათვის, ხოლო დანარჩენები იაპონიაში გაივლიან შეკრებას და იქიდან გადავლენ ჩინეთში. ისე რეხვიაშვილმა შედეგი თუ არ დადო იაპონიაში, ისე 16 უძლიერესში ვერ მოხვდება და ჩინურ მასტერსზე ვერ იასპარეზებს.
stripslashes((strlen('https://www.youtube.com/watch?v=grw9I1jYXmA')>0?'https://www.youtube.com/watch?v=grw9I1jYXmA':'https://www.youtube.com/watch?v=grw9I1jYXmA')) 2 საათი და 10 წუთიდან უყურე ინვალიდის კრესლოც დასჭირდა გასაყვანად.
მაგ ილეთზე რასაც ზებედა წამოეგო, შეუძლებელია ტრავმის მიღება, ისე რომ ფეხს ვეღარ ადგავდე ტატამს, ხოლო გაგრძელებისას, როცა მეტოქე მიუახლოვდა ეგრევე უკან გადავარდა ისე, რომ მეტოქე არ შეხებია და მერე ბევრად დიდხანს იწვა ტატამზე. ყოველივე ამის შემდეგ როცა ჩირიკას აქ ტოვებენ ზებდას უღებენ ბილეთს, გამოიყოფა სასტუმროს ხარჯები და მიემგზავრება იაპონიაში, საასპარეზოდ და ერთობლივ წვრთნებში მონაწილეობის მისაღებად. ამასთან არ დაგავიწყდეს რომ ფედერაციის ბიუჯეტი თითქმის ამოწურულია და ზედმეტი სეირნობის უფლებას არავის მისცემენ. აქ ლოგიკის მაგივრად ჯობს კარგად უყურო შეხვედრას და ადამიანის ფსიქოლოგიის ცოდნის ფაქტორიც ჩართო.
შეხვედრას ძალიან კარგად ვუყურე და შენგან განსხვევბითაც სწორი ლოგიკური დასკვნა გამოვიტანე საერთოდ რას წერ ბავშე ბრატ თუ ფიკრობ და თუ ხდები ტიპს ისე ცუდათ ჩაყვა ფეხი მოტეხვას როგორ გადაურჩა მივკირს და თურმე იმსახიობააა ხომ კაი ეგრე იყოს რადგან შენ გინდა სპექტაკლი დადგა ზებედამ მალდეც ოსკარი გადავცეთ
ძალიან კარგად ვფიქრობ და ზუსტად ვიცი რომ ზებედას ტრავმა არ მიუღია. ილეთისას ეგ არ იყო საყრდენი ფეხი და თუ საყრდენ ფეხზე განხიორციელდებოდა შეტევა მეტოქე ჰანსოკუ მაკეთი დაისჯებოდა, მითუმეტეს თუ ასეთ ტრავმას მიაყენებდა. ისე ეგ არ დაიმალება და თუ ვცდები არც ამის აღიარება გამიჭირდება.
ალექსანდრე დაუშვათ და შენს ლოგიკას მივყვეთ და მართლა მსახიობოდა ზებედა დაიღალა და ტრავმა მოიმიზეზა მაშინ ამაზე მიპასუხე რაღაზე წაუმოდგა და ბეჭებზე რაღაზე დააანარცხებინა თავი თუ ვინმეს უსწორდება რომ ტატამზე რომ მიგასტებლერებენ ტრავმის ინსცენირება რომ ყოფილიყო ზებედას არანირი მცდელობა არ ექნებოდა რომ წამომდგარიყო და ბრძოლა გაეგრძელებინა ასე რომ სრულიად ალოგიკურია შე განცხადებებბი ალექს ჯიგარო
ალექსანდრე ზებედა ბევრჯერ იგებდა და ფიზიკის და სუნთქვის პრობლემა რომ აქვს არ ესაა ახალი და ვებრჯერ გამძლეობის გამო ლამის მოგებული სხვატკები წაუგია ბოლო წუთებზე მაგრამ ტრავმის ინსცენირება და მსახიობობა და სპექტალები არასდროს დაუდგამს დაიღლებოდა არ ქონდა არაფრის თავი მარტივია აგებდა და ეხლა დაიწყო ხომ ჰააგაში მსახიობობა და ჭინთვები და გორაობა ტატამზე ვაიმე ტრავმა მაქვსო და ვეღარ ვაგზელებო მაშინ შენი ნათქვამიდან და ლოგიკიდან ისე გამოდის რომ მომდევნო ტურნირებზე როგორც კი დაიღლება ეგრევე მოიკიდებზე ხელზე ფეხს ვსიო მოვიტეხე აღარ შემიძლია გაგრძელებაო
ლიპოს ვამართლებ რომ ძალები დაზოგა იაპონიისათვის და თავს გაუფრთხილდა, რადგან მეოთხედფინალში გასვლით 182 ქულას მოუყარა თავი და როცა ნახა რომ ნახევარფინალში დამარცხდა კორელი, ჩათვალა, რომ იგი მაქსიმუმ 350 ქულას აიღებდა ბრინჯაოსთვის და ამასთან შარსან ამავე ჰააგის ტურნირზე აღებული 350 ქულა გაუნახევრდებოდა კორელს. ასე რომ არაფერს აგებდა და აღარ გამოვიდა რეპეშაჟში.
ესეც ოსაკას გრან-სლემის ბადეები
რეპლიკა:
ტურნირზე ვერ იასპარეზებს ზებედა რეხვიაშვილი, მიუხედავად იმისა, რომ განაცხადშია.
ასევე საეჭვოა "ლიპოს" გამოსვლაც.