საქართველოს ძალოსანთა ნაკრებისთვის 20 და 23 წლამდელთა ზამოსცის (პოლონეთ) ევროპის ჩემპიონატის დასკვნითი დღე ნაყოფიერი გამოდგა. ევროპულ ფიცარნაგზე საქართველოს 4 წარმომადგენელი გავიდა და ოთხივემ მედლები მოიპოვა.
საქართველოს გოგონათა ნაკრების ერთადერთმა წევრმა ანასტასია გოტფრიდმა (90 კგ), რომელიც ტრავმით ასპარეზობდა, ატაცსა და აკვრაში დაძლეული 100 და 120 კილოგრამებით მცირე ვერცხლისა და ბრინჯაოს მედლები მოიპოვა, ორჭიდის ჯამში კი 220 კილოგრამით მესამე ადგილი დაიკავა.
დათო ხეცურიანი (105 კგ) საუკეთესო იყო ატაცში - 174 კილოგრამით მცირე ოქროს ჯილდო დაისაკუთრა. 201 კილოგრამით ვერცხლის მედალი ერგო აკვრაში, ორჭიდის ჯამში კი 375 კილოგრამით ასევე ვერცხლის მედალი მოიპოვა.
ევროპის ჩემპიონატის დასკვნით, +105 კილოგრამ წონით კატეგორიაში საქართველოს ნაკრები 2 სპორტსმენით - გიორგი ჩხეიძით და ბაქარ თურმანიძით იყო წარმოდგენილი.
ჩხეიძემ ატაცში 183 კგ დაიმორჩილა, რაც მცირე ვერცხლის მედლისთვის აღმოჩნდა საკმარისი. 225 კილოგრამით ასეთივე სინჯის მედალი ერგო აკვრაში და ორჭიდის ჯამშიც - 408 კგ.
ბაქარ თურმანიძემ ატაცში 182 კილოგრამით ბრინჯაო ერგო, მეხუთე შედეგი ჰქონდა აკვრაში (217 კგ), მაგრამ ორჭიდის ჯამში (399 კგ) კვარცხლბეკის მესამე საფეხურზე ასვლის პატივი მაინც დაიმსახურა.
ინტერი წელს ნამდვილად კარგია და ყველაზე მეტი შანსი აქვს სკუდეტოს მოგების. ალბათ ტურინში გასამართი თამაში იქნება გადაწყვეტი.
ინტერს მილანისგან განსხვავებით ძირითადიც კარგი ყავს და სკამის რესურსიც მეტი აქვს,ამიტომ გაუჭირდება იუვეს წელს ჩემპიონობა.მილანზე უკეთესი კი არა კონკრეტულად ლუკაკუ-ლაუტაროს დუეტი კრისტინა-მორატას დუეტსაც კი ჯობია,ანუ კონკრეტულად თავდასხმის დუეტი იუვენტუსზე უკეთესიც ყავს და რომელ მილანზეა ლაპარაკი.თან კონტე ჩემპიონატის მწვრთნელია.ლიგაზე იკუკავს ხოლმე თორემ ჩემპიონატის მოგება იცის.ასე რომ არ მგონია მილანისგან განსხვავებით ინტერმა რომ ეს შანსი გაუშვას ხელიდან
ჩემთვის საწყენია მილანმა საბოლოოდ რომ დათმო პოზიციები.მოსალოდნელიც იყო ეს ჩავარდნა(მითუმეტეს იბრას და სხვების გარეშეც) მაგრამ მაინც.კრისტინას რაც შეეხება ჰეთრიქი კი არა მეთხუტმეტე წუთზე გასაგდები იყო,სახე ჩამოათალა ტიპმა კალიარის მეკარეს და მხოლოდ ყვითელი მიცეს.აქაც მოქმედებს დიდი ფეხბურთელის ავტორიტეტი.კიეზა მართლა კარგი ბიჭია,პენოზე საგოლე პასს და ზოგადად აქტიურ თამაშს რომც შევეშვათ მორატას რა პასი დაუხატა ტიპმა მაეტო ეგ ღირდა საყურებლად თუმცა ვერ გაიტანა ესპანელმა.ინტერმა წესით არ უნდა გაუშვას ეს შანსი,11 თამაში დარჩა სათამაშო და მინიმუმ 7 ქულიანი ფორა უჭირავს იუვესთან.მინიმუმ 7 ქულიანი იმიტომ რომ იმ გადადებულ თამაშს იუვე ან მოუგებს ნაპოლის და ან არა