ახლა უკვე ოფიციალურად, ლეონარდო ბონუჩი ტურინის “იუვენტუსის” ფეხბურთელია. 31 წლის მცველმა “ბებერ ქალბატონში” სამედიცინო შემოწმება წარმატებით გაიარა და 5-წლიანი კონტრაქტი გააფორმა.
ბონუჩი “იუვეში” წლიურად 5 მილიონ ევროს მიიღებს. აღსანიშნავია, რომ “მილანში” მისი ხელფასი 8.5 მილიონ ევროს შეადგენდა, მაგრამ ფეხბურთელი გასამრჯელოს მკვეთრად შემცირებას უპრობლემოდ დათანხმდა.
შეგახსენებთ, რომ ლეონარდო ბონუჩი “მილანში” ერთი წლის წინ სწორედ “იუვენტუსიდან” 42 მილიონი ევროს სანაცვლოდ გადავიდა. “როსონერის” ღირსება მან 52 შეხვედრაში დაიცვა და 2 გოლი გაიტანა (ერთი “იუვენტუსის” კარში).
იქამდე კი, ბონუჩი “ბებერი ქალბატონის” რიგებში 2010-2017 წლებში თამაშობდა, 319 მატჩი ჩაატარა და 19 გოლი გაიტანა. იმასაც გეტყვით, რომ ლეონარდო ტურინელთა რიგებში 19-ნომრიანი მაისურით ითამაშებს. მიუხედავად იმისა, რომ ეს ნომერი ცოტა ხნის წინ მატია პერინმა აიღო, მაგრამ იტალიელი კიპერმა, რომელიც ამავდროულად ბონუჩის ახლო მეგობარია, ის დათმო.
მართლა სენსაციური ტრანსფერია,იუვენტუსი ზაფხულში სენსაციებს გვთავაზობს და ამ ტრანსფერების მერე სერიასთან ერთად უკვე სერიოზულად უნდა დაფიქრდეს ლიგაზეც.ძაან ძლიერი გუნდი ჩანს ძალიან
ფუ ეს რა სი..ი. ყოფილა.
არ რცხვენია მაინც? რა ბ*ზი ქალივით დარბის მილანიდან-ტურინში.