ხო,ერთ-ორ მსაჯსაც დაიმატებენ და ეგაა
რეალის დაულაგებლობას რაც შეეხება რა აქ დაულაგებელი?ლოპეტეგი რას იზავს ეგ არ ვიცი მარა შემადგენლობა იდეალურია ისევ
მე კიდე პირიქით მგონია კურტუა თუ წავიდა მერე აზარიც მიყვება ან პირიქით ჯერ აზარი თუ წავიდა კურტუავ წავა
Au ramdens unda vegadao mere kurtuac da azaric rom darchebian chelsishi.
კურტუას და აზარს ჩელსი ერთად რო არ გაუშვებს ეგეც ფაქრტია,მაგრამ აი იგუანი თუ დაითრია ჩელსიმ მერეე უფრო გაიზრდება აზარის წასვლის შესაძლებლობა
რეალში წავა ეგ.ჩელსი იუვედან იგუაინს წაიყვანს
თუ უნდა რეალს თამასა არ დააგდოს, მინიმუმ ეს უნდა დაიმატოს, პლიუს მბაპე, კეინი ან ნეიმარი.
რატო ვითომ? შეიხებს თუ შეუძლიათ რეალს რატო არ შეუძლია?
ალბათ არ იცი როგორ იყო ნეიმარის ტრანსფერი გაფორმებული,ან თუნდაც მბაპესი
კი მაგრამ ამდენი ფეხბურთელი რომ ტოვებს რეალს, იმათ შეცვლაზე როგორ გგონია არ ფიქრობს რეალი? რონალდო, ბენზემა, აგერ კაცი ამბობს კოვაჩიჩი და ნავასიც მიდისო, არა მგონია მარტო აზარი ეყოთ, თუ ისევ მაღალი მიზნები აქვთ რათქმაუნდა(არამგონია რეალს სხვა მიზნები ჰქონდეს) რეალი კიდევ არაა არსენალი ვინმემ გაატყავოს და ისე დარჩეს რომ დანაკლისი თავისთვის შესაფერისი ფეხბურთელებით ვერ შეავსოს, ფულიც აქვთ და ხმაურიანი ტრანსფერების გამოცდილება მარიფათიც.
ნეიმარის და აზარის ყიდვას აზრი არააქვს,ერთი უნდა აირჩიო ან ორიდან.მბაპეს პსჟ ეხლა არავის დაუთმობს,ხოლა რაც შეეხება კეინს;ინგლისელი კიდევ უფრო ძვირი დაჯდება ვიდრე აზარი,თან ლევისთან მოლაპარაკება ძალიან ძნელია
აზარი იკარდზეც არ ვიტყოდი უარს. ისე, სადაც მოდრიჩი და ბეილი იყიდა პერესმა, კეინის ამბავი არამგონია ძალიან გართულდეს
ერთ სატრანსფერო ბაზარზე ხო არ უყიდია,თან მაგათ დროს სულ სხვა გარემოებები იყო.იკარდი არ ვიცი,მაგრამ ლევანდოვსკის იყიდიან მგონია
რონალდო გაყიდეს, პლუს ბენზემასაც მიაყოლებენ ალბათ, მერე კოვაჩიჩი და ნავასიც წავლენ დიდი ალბათობით და წესით უნდა ჩაეტიოს ფეარ პლეიში. თან თუ ხამესიც ბაიერნმა გამოისყიდა, ხომ ვაფშეე
შენ მეგობარო ეს კომპიუტერული თამაში ხო არ გგონია?
რატომაც არა
მე არა, პერესს კი ჰგონია და რასაც უნდა, აკეთებს.
არამგონია ამ ეტაპზე ძველი პერიოდი დაბრუნდეს რეალში. მაშინ ბექჰემის მოყვანა იყო მთლიანად რეკლამაზე გათვლილი და არა გუნდის სპორტულ მხარეზე. რეალი ისეთი ფეხბურთელების დამატებას აპირებს რომ წარმატებების გაგრძელება უფრო მოსალოდნელია ვიდრე პირიქით.კურტუა, აზარი, კავანი და მბაპე თუ დაიმატეს კიდევ კაი ხანი იქნებიან მწვერვალზე
აზარი მბაპე ერთად არა მგონია, რომელიმეს დაითრევენ დიდი ალბათობით. ნუ ყველაფერს გააკეთებენ, რომ დაითრიონ მაგის თქმა ნაღდად შეგვიძლია.
სქაი სპორტზე შემომეფეთა გუშინ აზარის ეს განცხადება.თუბწავა ვერავინ გაამტყუნებს ლიგის გარეშეა დარჩენილი და იქაც როდის იყო ღირებული ვერაფერი დადეს.რეალი იქნება ის გუნდი რომელშიც წავა მადრიდში ამდენი გადაადგილების მერე აზარი დაალაგებს სიტუაციას
ეჰ, რეალის დალაგება, რომ ეგრე ადვილი იყოს.
გაიხსენეთ აბა კარგად. პირველად რეალი სერიოზულად მაშინ აირია როცა ბოსკე გაუშვეს. ბოსკეს იდეალურად ქონდა ყველაფერი, რონალდო-რაულის დუეტსაც კი მოუძებნა კარგი გასაღები, ეგ წყვილი ბოსკეს მერე ეფექტური არასდროს აღარ ყოფილა, პირდაპირ ვთქვათ გაიტანჯა რაული, ხან სიღრმეში ჩამოწიეს, ერთი პერიოდი მახსოვს მარცხნივაც გადაწიეს, არადა საჯარიმოს კაცი იყო.
ბოსკე არასდროს დაუშვებდა მაკელელეს და კამბიასოს გაყიედვას, ბექემსაც საყრდენად ნაღდად არ დააყენებდა, მოკლედ ულვაშა წავიდა და რეალს პატრონი აუფეთქდა, ხარისხიც მაგრად დაეცა და შედეგზე ხო ლაპარაკიც ზედმეტია, მერვედფინალს ვერ ცდებოდნენ.
ჟოზემდე არეულები იყვნენ, რეალურად ჟოზემ ჩაუყარა ახალ რეალს საფუძველი, ვის მოსწონს და არ მოსწონს არ ვიცი, მაგრამ რეალურად ეგრეა. ანჩელოტიც ჟოზეს გზას გაჰყვა, ზიზუც, ერთადერთი ბენიტესმა გადაუხვია მაგ გზას და როგორ დაამთავრა კი ვნახეთ : )
ანჩელოტიმ ერთადერთი რაც შეცვალა იყო ის, რომ გუნდში სიტუაცია დაალაგა, კონფლიქტები მოაგვარა, პლიუს კასილასი გაუშვა და ბეილი დაიმატა.
ზიზუმ კიდე ჟოზეს ჩამოყალიბებულ გუნდს იმდენი თავისუფლება მისცა რამდენსაც თავად ითხოვდა ფეხბურთელობისას, ალბათ ყველაზე მეტი მაინც ზიზუმ შეცვალა, თამაშის ხასიათის და არა ტაქტიკის მიხედვით.
აი ეხლა კიდე თითქოს რაღაც ახალი უნდა დაიწყოს, ანუ ჟოზეს შემდგომი პერიოდი, ეს ხშირად ვარიაციული 4-5-1 ალბათ დამთავრდება იმიტომ, რომ რონის და ალბათ უკვე ბენზემას გარეშე, რომელიც მთლიანად რონალდოზე იყო ორიენტირებული ისეთი ეფექტური ვეღარ იქნება.
ჰოდა ახალი გუნდის შენებას მარტო აზარი ვერ უშველის, თან ეს ახალი მწვრთნელი არ არის იმ დონის სპეციალისტი, რომ რაღაც ახალი და ძლიერი ჩამოაყალიბოს, ამიტომ მგონია, რომ ისევ ჭაობის ეპოქა დაიწყება რეალში, იქამდე სანამ ჟოზეს ნაირ "აღმზრდელ" და სისტემის შემქმნელ სპეციალისტს არ მოიყვანენ.
ვოტ, ასეა.
Ager naxavt tu chelsishi ardarcheba,xolo kurtua arvici ras gadacyvets albat isic darcheba,azaris darchena imitom mgonia,rom chelsis axali mcvrtneli hyavs da aramgonia gundis lideris wasvlas datanxmeboda da ise mosuliyo gundshi,tan realshi zidanic agaraa mcvrtneli,chemiazrit reali neimars iyidis,mokled davelodot movlenebis ganvitarebas.
არადა ბარსას დახატავდა. რეალში მაგარი ქაოსი იქნება მინიმუმ 2 წელი, მანდ გადასვლა შარია : )