საუდის არაბეთთან ის თამაში რომ ამოვაგდოთ ფაქტიურათ დაუმარცხებლები არიან
არგენტინას რაც შეეხება მაგარ ფორმაში არიან
2014-ის ფინალი რომ ეთამაშა ამ კაცს,დღეს 4 ვარსკვლავი ექნებოდა არგენტინას.დიმკა მაგარი კაცია,ქუჩური ფეხბურთის ტექნიკა აქვს.მესის შემდეგ ბოლო 15 წელში ყველაზე მეტად ეს მევასება არგენტინელებიდან.რიკელმე-ვერონიც რომ ამათი თაობა ყოფილიყო სუპერი იქნებოდა
დიმარიას სტატიაზე უნდა დამეწერა)))
ანუ გამოდის რომ ბოლო 50 თამაშში არგენტინამ მხოლოდ ერთი წააგო და ისიც საუდის არაბეთთან ))
მაგ დონის მამაძაღლობა მსოფლიო ჩემპიონატებზე მე არც მახსოვს. რა არგენტინა-კამერუნი და რის საფრანგეთი-სენეგალი ? მაგ აფრიკულმა გუნდებმა თამაში მაინც იცოდნენ.
წესით ითამაშებს ლეო 2026-საც,დილით ისეთი ინტერვიუ მიცა რომ აპირებს.რაც მოვიგეთ წარსულია,ახალი ციკლი დავიწყეთ და ბოლომდე უნდა მივიყვანოთო.თავისი თავიც იგულისხმა საქმის ბოლომდე მიყვანაში და შესაბამისად აპირებს კიდეც მუნდიალზე ყომარს.იქ გვარდიოლას ბარსასაც კი შეადარა ეს ნაკრები,ახლოს ვართ ყველადროის საუკეთესო ბარსასთანო.მოკლედ მაგას იგივეს გამეორება უნდა,ანუ კიდევ სამი ტიტული მიყრა:კოპასი,ფინალიმასი და მუნდიალის.მაგ თუ შეძლო მართლა შეადარებენ პეპის ბარსასაც ამ არგენტინას))))ანუ გამოვა რომ ზედიზედ 2-2-ჯერ მოიგებენ ყველაფერს.კოპასაც,ფინალისიმასაც და რაც მთავარია მუნდიალს
რომეროს მეწყვილე მგონია ყველაზე დიდი პრობლემა.ოტამენდი ახლაც მზეა და 2026-ში რა იქნება მარტივი წარმოსადგენია.ლიჩა კი ძაან დაბალია ცენტრალური მცველობისთვის.მაგ სიდაბლის გამო ვეგჰორსტებით კინაღამ გააგდო ვანგაალმა.სხვამხრივ არგენტინა 2026-ში უფრო ძლიერი იქნება ვიდრე 2022-ში იყო.ნუ ლეოც ბერდება მაგრამ იმედი მაქვს დადებს მაღალ დონეს თუ ითამაშებს 2026-ს
არგენტინა მსოფლიოს შემდეგ - 8 თამაში, 8 მოგება, ბურთების შეფარდება 20/0.
ამ თამაშების ნახევარი ფარჩაკებთან კი ჩაატარეს, თუმცა მაინც შთამბეჭდავი შედეგია.
დაველოდოთ ნოემბერს, მაგარი მატჩები ელით.
გადაიხევს მზეზე ურუგვაისაც და ბრაზილიასაც)))ეს არგენტინა ძაან ძლიერი გუნდია,მსოფლიოს მოგების შემდეგ უფრო ლაღები გახდნენ ტიპები და თავდაჯერება შეემატათ.თან ახალგაზრდობაც უმჯობესდება და უკეთესი ფეხბურთელბი ხდებიან.ამ არგენტინას ლეო თუ იქნება,2026-შიც სერიოზული შანსი ექნება