სეკივაკე ტოჩინოშინმა მაისის ბაშოზე საბოლოო დადებითი ბალანსი კაჩი კოში ტურნირის დასრულებამდე შვიდი ტურით ადრე გაინაღდა. დღეს გამართულ მერვე ტურში ლევან გორგაძემ სეკივაკე იჩინოჯოს(VIDEO) აჯობა და იმპერატორის თასისთვის ბრძოლაში კვლავ ერთპიროვნული ლიდერია. ქართველი სეკიტორი ერთი ქულით უსწრებს უახლოეს მდევრებს: იოკოძუნა ჰაკუჰოს, იოკოძუნა კაკურიუსა და მეთერთმეტე მაეგაშირა ჩიონოკუნის.
მეცხრე ტურში ტოჩინოშინის მეტოქე მესამე მაეგაშირა დაიეიშო იქნება, რომელსაც აქამდე ოთხი ბრძოლიდან სამში სძლია.
რანგით მეორე, ჯურიო ლიგაში მოასპარეზე გაგამარუსთვის კი მერვე ტური წარუმატებელი გამოდგა – მეექვსე შეხვედრა წააგო და უარყოფითი ბალანსი კიდევ უფრო გაიუარესა – 2:6.
ახლა უეჭველი ჭირდება იოკოძუნას დამარცხება
თუ ბაშოს მოგება უნდა, მაშინ ჭირდება, თორე ოძეკობისთვის შეიძლება არ დაჭირდეს. გააჩნია სხვებთან რა შედეგს დადებს.
ოძეკობისთვისაც დაჭირდება მაინც
არა, გიგა. ამ შემთხვევაში 13:2 რო დადოს სიტყვაზე ან 12:3 და ორივე იოკოძუნასთან წააგოს, გამონაკლისს ყველა ვარიანტში დაუშვებენ. იმიტომ რომ ტოჩის ბრალი არ არის ოძეკებს რო ვერ შეხვდება.
იაპონელებზე უფრო დაუშვებენ მაგ გამონაკლისს ვიდრე გაიჯინზე ეგრე მგონია
ენდოს ოჯახი მოვხანი კიდე 2 თუ 3 დგით რო მოტყდა, ტოჩისთან ეჭიდავა ამ ჩემის იმასქნილს. გოეიდოსაც მოვიკითხე ყველანი ტრავმა აქვს ვითომ საწყალს. კიდე კაი ტოჩის არ მისცა ფუსენი
ჩიონოკუნის ალბათ მოწინავე მაეგაშირებს შეახვედრებს ჯერ და თუ მათაც მოუგო მერე მიტაკეუმის ან იჩის, ან ტოჩის. უფრო მგონია რომ ღიპუცა და იკიოი ეყოლება.
ადვილად და ძალების დაზოგბით მოიგო რაც მთავარია. ხვალაც ეგრე კონცენტრირებული თუ იქნება არც ჩიოტარიუსთან დაჭირდება ოფლის დენა
წონაზე არაა შეზღუდვა ერთი 5 წლის წინ ვიღაც ჩეხი გამოდიოდა ამ მაკუჩი დივიზიონში 94 -96კგ იწონიდა და ამათ ფონზე ჭიანჭველასავით მოსჩანდა თუ არ ვცდები გაგასაც და ტოჩისაც ნაჭიდავები აქვს მაგათთან
ისე სუმოში სიმაღლეზე შეზღუდვა ყოფილა თუ გინდა სუმოისტი გახდე 173სმ მაღალი უნდა იყო ტოჩი 191სმ გაგა 185სმ ის ზორბა იჩინოჯო 220კილოიანი ქონის კასრი 193სმ კაკუჰო 192სმ ლეგენდარული ასაშორიუ 184სმ კაკურიუ 186სმ ჰარუმაფუჯი 186სმ
დარჩენილი მეტოქეები: ჩიოტარიუ, შოდაი, კაკურიუ, ჰაკუჰო, კოტოშოგიკუ, იკიოი. თუმცა, ბოლო ორიდან რომელიმეს ნაცვლად შეიძლება ჩიიონოკუნი შეახვედრონ, რადგან 8:1 აქვს ბალანსი.
ხვალ საკმაოდ უხერხული მეტოქე ყავს ტოჩის. ამ ბაშომდე მოსამზადებელ პერიოდში ზედიზედ 2-ჯერ დაამარცხა ლევანი(მართალია მანამდე ზედიზედ 6 ბრძოლა ჰქონდა მოგებული, მარა მაინც
).
რა მაგარია ეს შობელძაღლი მონღოლი გააგორა ეგრევე ღორივით
თუ ვინმემ იცის ტოჩის მავაშიზე წამწამებივით რომ კიდია ეგ რა პონტია რამე წოდების აღმნიშვნელია თუ?