სეკივაკე ტოჩინოშინი მაისის ბაშოზე ერთპიროვნულად გალიდერდა და ოძეკის წოდებას კიდევ ერთი ნაბიჯით მიუახლოვდა. ლევან გორგაძემ მიმდინარე სუპერტურნირზე წაუგებელი სვლა იაპონელი მესამე მაეგაშირა იუტაკაიამას ძლევით გააგრძელა(VIDEO). ქართველმა სეკიტორიმ მეექვსე ქულა აიღო და ქულით გაუსწრო უმთავრეს კონკურენტს – იოკოძუნა ჰაკუჰოს, რომელმაც დღეს მეორე მაეგაშირა აბისთან წაიფორხილა.
ტოჩინოშინის მსგავსად, გაგამარუს შიკონათი ცნობილმა თეიმურაზ ჯუღელმაც გამარჯვებით დაასრულა მეექვსე ტური და უარყოფითი ბალანსი ორ ქულამდე შეამცირა – 2:4.
ხვალ გასამართ მეშვიდე ტურში ლევან გორგაძის მეტოქე კომუსუბი ენდო იქნება. მას ტოჩინოშინი აქამდე ექვსჯერ შეხვდა და საერთო ანგარიშია 3:3. ასეთივე ბალანსი აქვს ენდოს მიმდინარე ბაშოზე.
ხვალ მძორ იჩის ხვდება ტოჩი, და რავი ძალით თუ წააგებს, თუ კლასიკურად ჩAეჭიდენ ერთმანეთს შეიძლება დაუდგეს იჩი მარა ტოჩI გადადგამს საბოლოოდ, თუ არადა შოჰოძანმა კარგად აჩვენა რო მარტივად შეიძლება მისი გაგორება.
ცუდია, ოძეკობისთვის საჭირო მოგებებში ამას არ ჩაუთვლიან.
ჰაკუჰო ან კუკურა არ გამოცხადებოდა რაღა ეგ, ამ ენდოს სულის შებერვით მოუგებდა.
ოძეკობისთვის 11 მოგებას ყველა ვარიანტში დააგროვებს ტოჩი. დრევანდელი დასვენება და მიღებული ქულა კი ჩემპიონობისათვის ბრძოლაში წაადგება.
ვფიქრობ რომ ენდოს ტრავმა ერთმნიშვნელოვნად ცუდია და არ გვაწყობდა.'ფუსენ'-ით მოგებას 'ნამდვილ' მოგებად არ ჩაუთვლიან ტოჩინოშინს და თუ აქამდე 10 მოგება საკმარისი იყო ოძეკობამდე, უკვე 11 მოეთხოვება