21:15 | 20.02.2018 | ნანახია 1070 - ჯერ
ჰალეპი ისევ პირველი ჩოგბურთელი გახდება
25 თებერვალს WTA-ის განახლებული რეიტინგი გამოქვეყნდება, სადაც რუმინელი სიმონა ჰალეპი ისევ მსოფლიოს ნომერ პირველი ჩოგბურთელი იქნება.
დუბაის ტურნირზე არც სიმონა ჰალეპი და არც ქეროლაინ ვოზნიაცკი არ იასპარეზებენ. გამომდინარე იქიდან, რომ შარშან ამ ტურნირზე ქეროლაინმა ფინალში გააღწია და ქულების დაცვას ვერ მოახერხებს, დანიელს 600 ქულა ჩამოაკლდება.
სეზონის დასაწყისში ჰალეპი რეიტინგის სათავეში იყო, თუმცა ავსტრალიის ღია პირველობის ფინალში ქეროლაინ ვოზნიაცკისთან მარცხის შემდეგ პირველ ადგილზე დანიელმა გადაინაცვლა.
17:47 | 21.02.2018
naiki (5503)
ეს ამერიკელი კატერინა ბელისი რა მაგრად მომწონს - ჯერ 19 წლისაც არ არის და რა კარგ ჩოგბურთს აჩვენებს - კასატკინას მოუგო, მედისონ კისს მოუგო - ჰალეპთან მიუხედავად იმის რომ 6-0, 6-4 წააქგო ძალიან მაგარი თამაში იყო - შარშანაც რამოდენიმე სერიოზული გასროლა ქონდა
- გუშინ მაღალი კოეფიციენტი ქონდა მერტენსთან მაგრამ დარწმუნებული ვიყავი რომ მოუგებდა და მოუგო - დღეს საინტერესოა მუგურუზასთან რას იზავს