ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციამ მსოფლიოს რეიტინგი განაახლა და უკვე ოფიციალურად, 90 კილოგრამ წონით კატეგორიას სათავეში ბექა ღვინიაშვილი ჩაუდგა. ევროპის ბრინჯაოს პრიზიორმა 23 წლის ქართველმა ძიუდოისტმა 10-11 თებერვალს გამართულ პარიზის გრან სლემზე, ფინალში გასვლით 700 ქულა გამოიმუშავა, სულ კი 4670 ქულა დაუგროვდა და ყოფილ ლიდერს - სერბ ალექსანდრ კუკოლს 294 ქულით გაუსწრო.
დარჩენილი ექვსი წონითი კატეგორიიდან სამში, მეორე ადგილს საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრების წევრები ვაჟა მარგველაშვილი (66 კგ), ვარლამ ლიპარტელიანი (100 კგ) და გურამ თუშიშვილი (+100 კგ) იკავებენ.
მარგველაშვილს და ლიპარტელიანს, ღვინიაშვილის მსგავსად, ფრანგულ ტატამზე შეეძლოთ გალიდერება, მაგრამ შანსი ვერ გამოიყენეს.
თავიანთ წონით კატეგორიებში, მოწინავე ათეულში არიან: ლაშა შავდათუაშვილი (73 კგ. მე-4 ადგილი) და ამირან პაპინაშვილი (60 კგ. მე-6).
აქვე გთავაზობთ შვიდივე წონითი კატეგორიის მოწინავე ხუთეულებს და მსოფლიოს რეიტინგსიაში მყოფი ყველა ქართველი ძიუდოისტის პირად მაჩვენებელს.