საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგის მეორე წრე ზესტაფონის სპორტის სასახლეში დაიწყო. პირველ დღეს ლიდერმა, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა 39-25 მოუგო სამტრედიას, ქუთაისმა კი 41-27 დაამარცხა წყალტუბო.
ხვალ ლიდერთა ჯგუფის ორი წარმომადგენელი მეტოქეებს გაცვლის - ბათუმი წყალტუბოს ეთამაშება, ქუთაისი კი სამტრედიას, ხოლო დასავლეთის ოთხეულის მთავარი მატჩი, ბათუმი-ქუთაისი ზეგ, 15 საათზე გაიმართება. პირველი წრის თამაში ქუთაისში ფრედ, 25-25 დასრულდა.
აღმოსავლეთის ოთხეული 21-23 თებერვალს ითამაშებს თბილისში, საქართველოს ჩემპიონი კი გამოვლინდება მაისში, როცა სამწრიანი ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ფინალურ ოთხეულის ფორმატით შეეჯიბრება ერთმანეთს ნახევარფინალებსა და ფინალში.
ყველა მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი შეგიძლიათ ნახოთ ხელბურთის ფედერაციის იუთუბის არხზე: https://www.youtube.com/channel/UCc7vs-kXPE7R5SezSGa9cUA
ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2017-18. კაცები, უმაღლესი ლიგა
მეორე წრე. 8-10 ტური, დასავლეთი. ზესტაფონის სპორტის სასახლე
14 თებერვალი. ბსბ ბათუმი - სამტრედია 39-25
ბათ: ცერცვაძე, ვაშალომიძე - სურმავა 7, ხაჟომია 6, ქარდავა 5, ბულბულაშვილი 4, გოგოლაძე 4, სტურუა 4, აბრამიშვილი 3, ი. თევზაძე 3, წივწივაძე 2, თურმანიძე 1, ყაველაშვილი, ბერძენიშვილი
სამ: ხონელიძე, შველიძე - გაგუა 10, ძნელაძე 6, დ. თევზაძე 5, ადამია 3, ხელისუფალი 1, ნადირაძე, მანაგაძე
მსაჯები: ინა ჭკუასელი - ნიკოლოზ კევლიშვილი
ქუთაისი - წყალტუბო 41-27
ქუთ: ანდრიაძე, მაისურაძე - კბილაშვილი 7, სიმონია 6, რუსტამოვი 5, გრიშიკაშვილი 5, კობახიძე 4, მერკვილაძე 4, ფერაძე 3, გამზარდია 2, გოგალაძე 2, ლომიძე 2, ჭელიძე 1, მათნაძე
წყ: ხაჭაპურიძე, სილაგაძე, აფხაძე - ხელაძე 9, მ. გველესიანი 7, ჯიმშელეიშვილი 6, მეტონიძე 4, კუხალაშვილი 1, შვანგირაძე, კახაია
მსაჯები: ბენცე ასტალოზ, გაბორ ბარკანი (უნგ)
ტექნიკური დელეგატი: ლევან გელაშვილი
-------------------------თ---მ---ფ---წ------ბ-------ქ
BSB ბათუმი---------8—7—1—0--308-222--15
ქუთაისი-------------8—6—1—1--292-217--13
იმედი თელავი-----7—6—0—1--223-199--12
პეგასი----------------7—4—0—3--262-228---8
გორი-----------------7—3—0—4--233-255---6
სტუ-ქარიშხალა----7—2—0—5--206-217---4
წყალტუბო----------8—1—0—7--244-323--2
სამტრედია----------8—0—0—8--194-301--0
15 თებერვალი
13:00 წყალტუბო - ბსბ ბათუმი
15:00 სამტრედია - ქუთაისი
16 თებერვალი
13:00 სამტრედია-წყალტუბო
15:00 ბსბ ბათუმი - ქუთაისი
8-10 ტური, აღმოსავლეთი. თბილისი, არენა 2
21 თებერვალი
14:00 იმედი თელავი - პეგასი
16:00 სტუ ქარიშხალა - გორი
22 თებერვალი
14:00 გორი - იმედი თელავი
16:00 პეგასი - სტუ ქარიშხალა
23 თებერვალი
14:00 პეგასი - გორი
16:00 იმედი თელავი - სტუ ქარიშხალა