უკრაინის ეროვნული ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა ანდრეი შევჩენკომ 2003 წლის ჩემპიონთა ლიგის ფინალი გაიხსენა. ლეგენდარული ფეხბურთელის განცხადებით, გადამწყვეტი პენალტის გატანა არ გასჭირვებია, რადგან დარტყმამდე დაინახა, მეკარე რომელ კუთხეში აპირებდა გადახტომას.
“ჩემპიონთა ლიგის მოსაგებად იდეალური მომენტი მქონდა. მსაჯის სასტვენს ველოდებოდი – ვუყურებდი მეკარეს, მაგრამ გადაწყვეტილება უკვე მიღებული მქონდა. როდესაც გარბენი გავაკეთე, ჩემი ფიქრები შეიცვალა - შევამჩნიე, რომ ბუფონმა ერთ კუთხეში მოძრაობა დაიწყო და ამიტომ მე მეორე კუთხეში დავარტყი. გოლი გავიტანე და ჩემი ოცნება ახდა”, - განუცხადა შევჩენკომ უეფას ოფიციალურ ვებგვერდს.
შეგახსენებთ, რომ “მილანმა” ჩემპიონთა ლიგის ფინალში 2003 წელს “იუვენტუსი” პენალტების სერიაში დაამარცხა (3:2). გადამწყვეტი პენალტი კი უკრაინელმა თავდამსხმელმა გაიტანა.
ვისაც მართლა გაინტერესებთ შევჩენკოს აზრი მაგ თამაშზე, გეტყვით. წაკითხული მაქვს, ადრე.
მოკლედ, მაგ დღეს ყველაფერი კარგად დაიწყო, მაგრამ შემდეგ საქმე ისე წავიდა და ისეთი ბურთები ვერ გავიტანეთ, შინაგანად ვგრძნობდით, რომ წავაგებდითო. პენალტის დარტყმის დროსაც ჩემზე წინ პირლომ გააფუჭა პენალტი და მანდ უკვე ვხვდებოდი, რომ ჩვენი დღე არ იყოო..
ლეგენდა ასეთი თავდამსხმელი სჭირდება მილანს ახლა
მაგარი იყო შევა, მგონი შეცდომა დაუშვა ჩელშიში რომ გადავიდა. ის ახლა ერთ ერთი სიმბოლოდ იქნებოდა აღქმული მილანში.