საქართველოს ეროვნული ნაკრები უახლოეს მატჩს 2 თებერვალს თურქეთში, ქალაქ ანტალიაში გამართავს - ამხანაგურ შეხვედრაში ვლადიმირ ვაისის გუნდის მეტოქე აზერბაიჯანის ნაკრები იქნება. ეს საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის ინფორმაციით.
24 იანვარს ლოზანაში ერთა ლიგის წილისყრა შედგება. საქართველოც და აზერბაიჯანიც ამ ლიგის ბოლო, დ ჯგუფში არიან, თუმცა ორივენი პირველ კალათაში მოხვდნენ და ჯგუფში ერთად არ იქნებიან.
საქართველოსა და აზერბაიჯანის ნაკრებები აქამდე ექვსჯერ დაუპირისპირდნენ ერთმანეთს. ორ-ორი მოგება, ფრე და წაგება. ამ მხრივ თანაფარდობაა, ბურთების შეფარდება კი 8:6 ქართველთა სასარგებლოდ. ექვსივე თამაში ამხანაგური იყო.
ბოლო მატჩი 2007 წელს გაიმართა ბაქოში და 1:1 დასრულდა. ქართველთაგან გოლი დიმიტრი ტატანაშვილმა გაიტანა.
რაც არიან მასაც ვერ მოუყრის თავს ვაისი, არ გამოუშვებენ. ხოდა ისევ რაღაც ექსპერიმენტული სასტავი იქნება, აზერებს ეგ პრობლემა არა აქვთ, ყველა აზერბაიჯანში თამაშობენ. ასე რომ არც თუ ისე კაი დროა შერჩეული. ალბათ მოგვიგებენ.