ბიჭებო ყველას გეთანხმებით. პ.ს. იშვიათია რომ პოსტებში ყველას დავეთანხმო
მარგიანს საღოლ რა შეხვედრა შემოატრიალაა
მარგიანს ვულოცავ ბრინჯაოს!
თითქოს ტალანტი და ნიჭი გვაქვს, მაგრამ შემდეგ განვითარებას და პროგრესს ვეღარ ვახერხებთ, როცა მომატებაა საჭირო. ნათლად ჩანს სამწვრთნელო პროცესის ჩავარდნა. დასკვნების გაკეთებაა საჭირო და რაღაცის შეცვლა. ეს ბექას მაგალითზე ნათლად ჩანს. მე მეშინია რომ ჭაბუკებიდან და ახალგაზრდებიდან წამოსულ თაობას იგივე დაემართება რაც ბექას. არადა ბექა მინიმუმ 2-გზის ჩემპიონი მაინც უნდა იყოს და მხოლოდ ევროპის ბრინჯაოს მედალი აქვს. ჭრიკიშვილის დაბრუნების მეც არ მჯერა, თუმცა ავთოს აქვს პოტენციალი და მონდომების შემთხვევაში შეუძლია.
ქართული ძიუდო ჯერჯერობით რეგრესს აგრძელებს. ალბათ ერთადერთი ნათელი წერტილი თუშიშვილია და თუ დაბრუნდება ის ძველი ჭრიკიშვილი, სხვას ვერავის ვერ ვხედავ რომ სერიოზულ ძიუდოისტებთან ღირსეულად იჭიდაოს. ბექას ძალიან დიდი იმედი მქონდა, მაგრამ რეგრესს განიცდის კატასტროფული სისწრაფით. ახალგაზრდებიდანაც ვერავის გამოვყოფ, ჭაბუკების იმედზე კი ძალიან ნაადრევია ყოფნა.
არ მჯერა ავთოს დაბრუნების..სხვა ქართველების მაგალითებიდან გამომდინარე, უმეტესობას გვიყვარს მიღწეულით დაკმაყოფილება, ზვიადაურს დიდად არ შეუწუხებია ტრავმის მერე თავი..ცირეკიძე თითქოს ნაადრევად წავიდა, კედელაშვილი დღემდე არ ვიცი რატომ გაქრა ტატამიდან.. ცოტა ხანი იწვალებს ავთოც, მერე გადახედავს მის პერსპექტივებს ბექასთან და მარგიანთან, მიხვდება რომ საოლიმპიადოდ არ იქნება ფავორიტი, ხელს ჩაიქნევს და ჩაეხუტება ოჯახს, ქართულ პურმარილს რის ცდუნებასაც ეს გარეკახელი ამდენი ხანი უძლებდა, ბოლოს კი მოგვევლინება გარდაბნის მერად
მსოფლიოზე ამ ჩეხს მოუდო მარგიანმა და არც ეხლა იქნებოდა შეუძლებელი მისი დამარცხება, მაგრამ მაინც კმაყოფილი ვარ მისით, რეალურად ჩვენი მეორე/მესამე ნომერია და ამის კვალობაზე ძალიან კარგია.