1000% გეტახმები მეგობარო ეს პროსტო სირცვილია --ზაალ გაყარე ყველა დარმაედი გუნდიდან
კორბენ სკამები იმიტომ მოიგლიჯა რო რაც ნაკლები სკამები დარჩა ახლა ავტომატურად დასწრების %ობა გაიზრდება DDDDDDDD
ფიფია რო მოგლიჯოს სკამიდან ვინმემ, არ შეიძლება ? DDDDDDDD
ფიფიას ფულის კეთების კარგი სტრატეგიაა აქვს, საბავშო აკადემია განავითარა ინფრასტრუქტურასაც მიხედა ასე თუ ისე, მერე ახალგაზრდა ფეხბურთელი თუ ვინმე გამოიჩენს თავს უშვებს უცხოეთში და სატრანსფერო უფლებებსაც იტოვებს, ისინი თუ გაყიდიან იქედან ფიფიას წილი ერგება.
გუნდის წარმატება მაგას იმ დონეზე აინტერესებს რომ მაგის ფეხბურთელები ვინმემ ნახოს და დაინტერესდეს
არტურ, მუშნი გილოცავთ ძმებო!
კაჭარავა სადა ბოდიში მაინც მოიხადოს !
რაის კაჭარავა ფიფია დასაკიდი.ამდენჯერ ახალ გუნდს ერთ წელიწადში კაჭარავა კი არა კაპელო ვერ გააკეთებს.DD
მეგობარი რას ერჩი კაჭარავას? ნუთუ არც გაგიგია რომ მეპატრონე გათახსირებული ათათახსირებს დინამოს აქ არა ხარ ნახევარი გუნდი გაყიდა წიწილებივით
არცერთის გულშემატკივარი არ ვარ (ლოკო და საბურთალო მირჩევნია ორივეს), მაგრამ... გულშემატკივრობაში ძაან რო გვიჭირს ზოგადად და აზრზე არ ვარ ვიცით და მეც ვიცოდი, მაგრამ ესენი რასაც აკეთებენ არ ჯდება არანაირ ჩარჩოში... ამას ქვია ქაჯობა, უვიცობა, უცოდინარობა, უპატივცემულობა... მერე უკვირთ რატო გვცემენო... რაცარუნდა ყოფილიყო, ვისკენ არუნდაყოფილიყო მსაჯი, სულ რო თავზე დაემხო ყველაფერი, ეს წესია? სად ნახეს? სად ისწავლეს? ვისგან აიღეს მაგალითი?... და ბოლოს: ლიგის შესარჩევზე გავიდნენ თორე არ დაგლიჯონ ეხლა იქ ყველაფერი, ნებისმიერი რო გასულიყო საშუალოზე დაბალი დონის გუნდი ორივე თამაშს მოუგებს... ჯერ გულშემატკივრობა ვისწავლოთ და მერე პრეტენზიები : )
ძალიან წინდაუხედავად მოიქცნენ "ტორპედოს" ქომაგები. ეს გუნდი იმ დონის ფეხბურთს თამაშობს, რომ დარწმუნებული ვარ გაისად ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე მოხვდება. ამ რანგის მატჩებს კი მხოლოდ "დინამო არენა" თუ უმასპინძლებს...
ჰოდა რეალი, სიტი, ნაპოლი და სხვები რო ჩამოვლენ რაღაზე უნდა დაჯდეთ, როცა სკამები სულ დაგლიჯეთ და მოისროლეთ ?
ხო რა ალბათ ჯგუფიდანაც მთავარი პრეტენდენტი იქნება ბარსასთამ ერთად..)))
კასპიშეეეეეეე მადლობა ძმა
კარგით რა!
ბოლო წამებზე ასეთ(უაზრო) პენალტს რო დაგიდებენ დალეწავენ სკამებს აბა რას იზამენ. ესე, და უარესადაც მოიქცეოდნენ ყველგან. არაფერი განსაკუთრებული და მოულოდნელი აქ არ მომხდარა. უსამართლობას ყოველთვის აგრესია მოყვება!
საზოგადოებრივ მაუწყებელზე აშკარად ტენდენციური წამყვანებს მიყავთ რეპორტაჟი. გინდა თუ არა ეს მოქმედებს გულშემატკივარზე როდესაც ყველა წინადადების უკან ფარული დინამოს გულშემატკივრობაა.
დინამოს ფანები რომ ალაპარაკდნენ ბანძ ჩემპიონატზე და ტორპედოს ფიასკოზე საუბრობენ ტორპედოს გამარჯვების შემდეგ ცოტა ადეკვატურია.
რაც ტორპედოს მოუვა ევროტურნირებზე იგივე არ აცდებოდა და არც აცდება დინამოსაც. მტავარია იქ სადაც საჭირო იყო იქ მოიგეს და ვნახოთ შემდეგში რა იქნება.
აშკარად ძალიან კარგი დონის გუნდი დაშალა ფიფიამ და ეს მათი ბრალია და არა ტორპედოსი რომელმაც მთელი ჩემპიონათი სტაბილურად ითამაშა და აშკარად დინამოს დასუსტების ხარჯზე მოიგო და არა ტორპედოს გაძლიერებით.
ასეა თუ ისე, ტორპედომ დამსახურებულად მოიგო და წარმატებები ევროტურნირებზე ტორპედოსაც და დინამოსაც!
საფეხბურთო დასკვნები კარგი ,მაგრამ ტრიბუნის სკამებმა დანიშნეს პენალტი თუ სკამის მონტაჟნიკებმა ? სკამის დამტვრევა რა გაგებაში სწერია და რა სიკეთეში ? უსამარტთლობას რო აგრესია მოჰყვება , ის აგრესიაც თუ უსამართლო მიმარტულებით მიიმართება , ეს მართალი საქციელია ? სად მოითხოვება ეგრე , რომელი დაწერილი ან დაუწერელით ? ასდამიანმა შენს თავს უნდა სცე პატივი პირველ რიგში შენი საქციელით და თავს კონტროლი გაუწიო , ეგრე არაა ?
მით უმეტეს , ამათ თამაშზე ... აღმოსავლეთით წითელ ხიდს რომ ვერ გაცდებიან და დასავლეთით მოლდოვას, გინდ კლუბები და გინდ ნაკრები
ამათი ნათამაშები ფეხბურთი არ დავხატე თოვლზე ყვითლად ?