და კიდევ ერთხელ ვიძახი რომ მივესალმები ევროტუირნირებზე მონაწილეობას თუნდაც ყველა თამაში წავაგოთ, მაგრამ ხომ იასნია რომ ჯგუფიდან გამსვლელი არ ვართ და ისე მაინც ექნათ რომ გუნდში ახალგაზრდული ნაკრების წევრები აეყვანათ რომ მათ მიეღოთ გამოცდილება, ახლა ისე გამოდის რომ პულს იმაში ვყრით რომ ვიღაც ამერიკელებმა და ნაკრებისთვის გამოუსადეგარმა რამდენიმე კალათბურთელმა მიღოს ევროტურნირზე თამაშის გამოცდილება
ბერიშვილს ტრავმა ჰქონდა და არავინ იცოდა დღეს პარკეტზე გავიდოდა თუ არა
წინა თამაშებსაც ვუყურე და საქართველოს ჩემპიონატისთვის შეიძლება ნორმალური იგროკია მაგრამ აშკარად არაა ნაკრების დონე და თან სამწუხაროდ არც ისე პატარაა აწი რომ მოუმატოს და ითამაშოს რაღაც სასწაული კალათბურთი
ბულგარეთში არ უთამაშია. სხვა გუნდიც გავიდეს ვინმე უშლის? რატომ არ გადიან იმის შიშით რომ დიდი ანგარიშებით არ წავაგოთო? თუ არასდროს გავედით ვერც "გავიზრდებით" და სულ ურეიტინგო ვიქნებით და შეგვხვდება რომელიმე ძლიერი კლუბი
ბერიშვილი და ლოდნარიძე ნაკრებში ვერაფერს რომ ვერ აკეთებდნენ ვიფიქრე უბრალოდ ცოტა დრო ეძლევათ და თან გამოუცდელობის გამო დაძაბულები არიან მეთქი, მაგრამ გამოჩნდა რომ სამყუხაროთ მიზეზი დაძაბულობა და ნერვიულობა კი არა უკლასობაა
და მთავარი პრობლემა ისაა რომ როგორც ჩანს ეს უკლასო იგროკები მაინც სხვებზე უკეთესები არიან ჩემპიონატში. სხვა მხრივ მადლობა ბიჭებს თავდადებისათGვის რაც აშკარად იგრძნობოდა მაგრამ კლასი მართლა ვერ შევატყვე ვერცერთს
AIRVika13
და ვითა ვინ მიატოვა?
ფედერაციამ მაგრად დაიკიდა...აშკარა იყო რომ არ სურდათ ვითას დახმარება...თუნდაც უფლება უნდა მიეცათ რომ უმაღლესში ეთამაშა ვითომ წელს რომ არ გააგდეს ბათუმი და მეცხრედ დაამატეს მაშინ არ შეეძლოთ???მაგრამ ეგრეა თუ თავისი მეგობრები არ აკეთებენ და მათ ინტერესებს არ იზიარებენ კიარ ეხმარებიან პირიქით ძირავენ....რა გვაწყენდა ეგეთი გუნდი???მაგრამ ყველამ დაიკიდა და არავინ დაუდგა გვერდში თორემ თუნდაც ამ ევროზე ერთი ორი ბიჭი მაინც გვეყოლებოდა კიდევ ევრო ასპარეზზე გამოცდილება მიღებული
ვინ მიატოვა არ ვიცი მარა ჩვენ, რომ გულშემატკივრებმა ცუდაღ მოვექეცით ვითას ნაღდია.
არავინ ვითხოვთ მათგან წელს ჯგუფიდან გასვლას....მთავარია ეს შემდეგ წლებშიც გაგრძელდეს და სამი ოთხი გუნდი თუ ითამაშებს ყოველ წელს ევრო ტურნირებს იდეალური იქნება....მარტო უცხოეთში მოთამაშე ქართველებით მივედით გარკვეულ დონემდე ახლა საჭიროა შიდა კალათბურთის განვითარება რომ სიღრმე გვქონდეს და მერე შეიძლება ბევრ რამეზე ფიქრი...მაგრამ არ შემიძლია ამ შარაბიძე-ლონდარიძეს წყვილს არ შევეხო...შარაბიძე არასპორტული ტლანქი ვინც მაგას კალათბურთელებო დააბრალა...კარგი ვერ უტევ მაგრამ დაცვაში ესე მარტივად ბურთს როგორ უნდა გიხსნიდნენ...ლონდარიძე პიროვნულად მაგრად მევასება ჯიგრიანი ქართველიაDDმაგრამ ძაან უკლასოა რა სათამაშო აზროვნება საერთოდ არააქვს და პლიუს სულ ჩხუბობს...რომ გადავხედოთ საშვალოდ 15 წუთს თამაშობს და სულ გავარდნის ზღვარზეა...იმედია დინამოს ამ წამოწყებას მხარს აუბავს როგორც ფედერაცია ისე ქართული კლუბები და განაგრძობენ წინსვლას და არ მიატოვებენ ისე როგორც არმია და შემდეგ ვითა მიატოვეს
ბაზარი არაა არ ვითხოვთ ჯგუფიდან გასვლას მაგრამ რას ვითხოვთ ვიცით? ანუ რა მიზანს ემასახურება ჩვენი თამაში ევროტურნირზე?
მე მგონი ამათი კრიტიკა დღეს უადგილოა ეს გუნდი ევროტურნირებზე სულ გადის და შემადგენლობას და დაფინანსებას გადავხედოთ.
ჩვენ ჯერ კიდევ დამწყებები ვართ. გავიდეს სხვა გუნდიც უშლის ვინმე? აგერ არმიას ხო მაგარი დაფინანსება და მაგარი მოთამაშეებიც ჰყავდა და ჯგუფიდან, რატომ ვერ გავიდა?
კაი მწვრთნელი მოიყვანეთო და დაფინანსებაზე რას იტყვი?
ის დაფინანსება ნამდვილად აქვს დინამოს კარგი მწვრთნელით რომ ამაზე უკეთესი შედეგი დადოს. არმიას რომ ახსენებ მეგა გუნდი იყო და ფავორიტი მაგრამ მწვრთნელი დამწყევი და გამოუცდელი. ეგეც გახსოვს კარგად
უკეთეს მწვრთნეწლზე არც მე ვარ უარს მაგრამ მწვრთნელი რა შუაშია როცა ფარის ქვეშმარტო მდგომები ისვრიან და ელემენტარულ ბურთებს ვერ აგდებენ, ბერიშვილმა და სხვებმაც ისეთი ბურთები გამაზეს რომ გაბრაზებაც ვერ შევძელი იმენა სიცილი ამიტყდა.
ზუსტად მაგაშია საქმე მწვრთნელი გუნდს სხვანაირად დააკომპლეკტებდა
და ეხლა ტუღუში ხო გამოცდილია და რას იტყვი? გუნდს დაფინანსება რამდენი აქვს იცი?
გამოცდილია რა გარემოში? რაც იყო ისევ ის დარჩა უბრალოდ წლები მოემატა.
არავითარი გამოცდილილება ვერ მიიღო ამდენი წლების განმავლბაში არმიაში ლეგინერები ქაჩავდნენ და არც ნაკრების ასისტენტობამ უშველა ისეთ შეცდომებს უშვებს გაგიჟდება კაცი. ტიპმა ვერ ისწავლა რა დროს რა ვითარებაში. ვინ ვითი უნდა შეცვალოს. კომბინაციებზე აღარ მაქვს საუბარი