ჩემპიონთა ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე საქართველოს ჩემპიონ “სამტრედიას” მეტოქე “ყარაბახის” თავკაცი გურბან გურბანოვი კენჭისყრის შედეგებით უკმაყოფილო დარჩა. აზერბაიჯანელმა მწვრთნელმა განაცხადა, რომ ხუთი სავარაუდო მეტოქიდან ყველაზე ძლიერი სწორედ "სამტრედია" იყო.
"ისინი სხვებზე უკეთ გვიცნობენ. შარშან ვნახეთ, თუ როგორი ფეხბურთი აჩვენა "სამტრედიამ" "გაბალასთან" საპასუხო შეხვედრაში, როცა 2:1 მოუგო. "სამტრედია" მებრძოლი გუნდია. საქართველოს ჩემპიონატი ახლა გახურებულია და ეს სამტრედიელთა უპირატესობაა. ჩვენ კი ბევრი ფეხბურთელი ეროვნულ ნაკრებებში გვყავდა გაშვებული, ისინი 20 ივნისის შემდეგ შემოგვიერთდებიან" - აღნიშნა კენჭისყრის დასრულების შემდეგ “ყარაბახის” მთავარმა მწვრთნელმა.
"სამტრედიასა" და "ყარაბახის" პირველი შეხვედრა 11/12 ივლისს აზერბაიჯანში, ხოლო საპასუხო 18/19 ივლისს საქართველოში გაიმართება.
სავარაუდო მეტოქეები ვნახე და მართლაც რომ ისეთი მეტოქეები ყავდათ სამტრედია ჩანს იმათ შორის ყველაზე ძლიერი ტყუილად ნუ აგინებთ ამ კაცს სიმართლეს ამბობს))
ყარაბახს სამტრედიასთან მოგებაზე 1.3 აქვს კოეფიციენტი,აი დონე აი სხვაობა სირცხვილია
ყოჩაღ ამ გურბანოვს. კი არ გვეკაიფება - პროფესიონალურად იქცევა და მოწინააღმდეგეს აქებს უფრო მეტად, ვიდრე რეალობაა. ამაშიც გვჯობნიან - აგერ ჩხეტიანს უთქვამს, შანსი თანაბარიაო ტრენჩინთან, როცა სლოვაკებს ცალსახად ფავორიტები არიან. მერე რომ ამოტენიან, დაიწყება თავის მართლება და მსაჯზე გადაბრალება.
გაგვეკაიფება აბა რას იზამს DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
გვიგებენ რა ხანია უკვე.
ეს ჩვენ შეგვხვდებოდა ზალცბურგი, ყარაბახი და სხვები თორე იმათ მეტოქეები ვინ ყავდათ რა ვიცით. იქნებ ვინც ყავდა იმ მეტოქეებში სამტრედია ყველაზე კარგი იყო?
მაშ მტყუანს რო ვუტხრა არ შეიწერს
იმაშიც არ დაურჩათ ბედი, უცხო ქვეყანა, რომ მოსწეოდატ ახალ ქვეყანას მაინც ნახავდნენ ტურიდტული კუთხით, ამოუვიდატ ალბათ ეს აზერბაიჯანი ყელში.DDD
მარა-რა-აზრი-აქვს-სულ-რო-დაგვცინონ-და-წაგვიბილწონ-მთელი-სიწმინდეები-ამ-აზერებმა-და-ქართველ-ფეხბურთელებმა-რო-იცოდნენ-წაგების-შემთხვევაში-მათ-ცოლშვილს-დახოცავენ-მაინც-არარიან-მომგებები-ჯიგარი-არაქვთ-და-კიდე-ერთი-ადგილი-აღარ-დავასახელებ