“გოლდენ სტეიტის” ლიდერმა კევინ დურანტმა “კლივლენდის” 4:1-ის დამარცხების შემდეგ აღნიშნა, რომ ნბა-ს ჩემპიონის ტიტულის მოპოვებით დიდი ხნის ოცნება აისრულა.
“ყველანი მიყვარხართ. დიდი მადლობა გულშემატკივებს, “გოლდენ სტეიტი” დიდებული კლუბია. როცა 8 წლის ვიყავი, დედაჩემს დავპირდი, რომ ნბა-ს ჩემპიონი გავხდებოდი. ჩემპიონობა ჩემი ოცნება იყო”- განაცხადა დურანტმა.
კევინ დურანტი, ზაზა ფაჩულიას მსგავსად, პირველად გახდა ნბა-ს ჩემპიონი. დურანტი ფინალური სერიის საუკეთესო მოთამაშედ დაასახელეს.
ჩემპიონობა და MVP-ს ჯილდო ძალიან მაგრად იმოქმედებს დურანტის ფსიქოლოგიაზე და მომავალ წელს გაცილებით უფრო დიდი იქნება კეიდი და ამათი გამჩერებელი არავინ არააა
ნუ ჯეიმსმა უნდა შემოიკრიბოს ოლ სტატის სრული კამანდა რო ამათ მოუგონ
და მადლობა ზაზას..ბოლომდე, რომ არ გამიმეტა.
პირველ მილოცვას ოკლაჰომიდანაც მიიღებდა.
წარმომიდგენია რა ხდება რასისი გულში....არ გამიკვირდება კლივლენდში თუ გადავა
ზაზა გილოცავთ!!!stripslashes((strlen('https://www.youtube.com/watch?v=zSGJr_lFdKE')>0?' https://www.youtube.com/watch?v=zSGJr_lFdKE':' https://www.youtube.com/watch?v=zSGJr_lFdKE'))
რომელ დედას კევინ, ჯიგარო ?