“მანჩესტერ სიტის” მთავარმა მწვრთნელმა პეპ გვარდიოლამ სეზონის დასკვნითი ტურის წინ კომენტარი გააკეთა და თქვა, რომ მის გუნდს აუცილებლად მოგება მართებს, რათა მე-3 ადგილი გაინაღდოს.
“ძალიან მნიშვნელოვანი მატჩი გველის, საბოლოოწერტილი უნდა დავუსვათ მე-3 ადგილის დაკავებას. ამისთვის აუცილებლად უნდა მოვიგოთ. ზეწოლა აუცილებლად იქნება, რადგან წაგების შემთხვევაში “ლივერპულს” და “არსენალს” შანსი გაუჩნდებათ, ცხრილში ჩვენი ადგილი დაიკავონ. მოხარული ვარ, რომ ვმუშაობ ამ გუნდში, და ვეცდები, მომავალი სეზონში ბევრად ძლიერებივიყოთ”, - თქვა გვარდიოლამ.
შეგახსენებთ, რომ 37 ტურის შემდეგ “ქალაქელები” 75 ქულით მე-3 პოზიციაზე იმყოფებიან და მათ 2 ქულით ჩამორჩება “ლივერპული”, ხოლო “მეთოფეებს” 72 ქულა აქვთ.
ჩემი აზრით ფეხბურთელების საკმაოდ კარგი შერჩევა ქონდა იტალიას,უბრალოდ ფორვარდი არ ყავდა,გინდ სკამაკა ყოფილიყო და გინდა მე,თუნდაც რეტეგი იყოს,ცხონებვული პაოლო როსის აჩრდილს რომ ეტრიალა მინდორზე ის უფრო მეტ სარგებლობას მოიტანდა!
კიდევ თუ ვერ გავიდა ინგლისი ფინალში და გააუქმონ საერთოდ ეგ ნაკრები. მეტი რაღა უნდა, ყველა გრანდი აცდა გზად, ერთი იტალია იყო მაგათ მხარეს და ეგეც გამოამსევრეს. თუ რამის ერთი ადგილი აქვთ და პრეტენზია, უნდა გავიდნენ ფინალში. მართალია, იქ ვინც არ უნდა შეხვდეს, ყველა გაულაღლაღებს, მაგრამ მაინც.
მე მგონი გრამატიკული შეცდომა გაქვს,ყველა-ს - ს აკლია მაქ აშკარად და მართალია არ უნდა კიდე)))
რაც მე ფეხბურთს ვუყურებ, მგონი იტალიის ნაკრების ყველაზე ცუდი ვერსია ეს იყო.
ჯგუფშიც რომ ჩარჩენილიყვნენ არ გამიკვირდებოდა, მაგრამ ჯერ ერთი დონარუმა მართლაც ხოშიანი მეკარეა და მეორე, სპალეტიც ნორმალური მწვრთნელია, რაღაც-რაღაცეების ხარჯზე გააქაჩინა გუნდს.
თუმცა ყ**სგან სალამურს ვერც ეგ გამოთლიდა )))