13 -14 მაისს, „მოყვარულთა თასი 2017“-ის ფარგლებში, თბილისის მერიის თასის მერვედფინალური შეხვედრები გაიმართა. ეტაპი „დიდუბე“ – „ვაზისუბნის“ დაპირისპირებით დაიწყო, რემელშიც "დიდუბემ" დაძაბულ ბრძოლაში 2:1 იმარჯვა. მეორე შეხვედრაში „35-ე თბილისმა“ დიდი ანგარიშით სძლია „ბასიანს“ - 7:2. მესამე შეხვედრაში კი, ტტც-მ 3:1 იმარჯვა „ს.ფ.კ ლოკომოტივთან“, ხოლო დღის ცენტრალურ დაპირისპირებაში „ნახალოვკამ“ პენალტების სერიაში დაამარცხა სეუ.
აღნიშნული შეხვედრა მოყვარულთა თასი 2016 -ის ფინალის გამეორება გახლდათ. შარშან, სეუმ 2:0 დაამარცხა მეტოქე და ჩემპიონიც გახდა. აღნიშნულ შეხვედრაში კი ანგარიში „ნახალოვკამ“ ნიკა მაისურაძის გოლით გახსნა. სეუმ კი, მალევე გაათანაბრა გიორგი მარაქველიძის შედეგიანი დარტყმით. პენალტების სერიაში უკეთ ნახალოვკა გაისარჯა - 5:3.
რევანში შედგა. ჩემპიონი გათამაშებას გამოეთიშა.
14 მაისის შეხვედრაში „თ.ს სასამართლომ“ 4:1 სძლია „ბასას“, „დადიანმა“ 8:1 „ინტექსს“, ხოლო დღის ცენტრალურ დაპირისპირებაში „უქიმერინმა“ 1:0 იმარჯვა „სსგ აფხაზეთთან“.
ლიგის საინფორმაციო მხარდამჭერები არიან:
ტელეკომპანიები: „აჭარა“ და „თრიალეთი“. ინტერნეტ პორტალები: “Sportstar.ge”, „მსოფლიო სპორტი“, „Goal.ge“, “1news.ge”, “epn.ge”, “ავტორადიო” და რადიო „ჯაკო“.
საქართველოს სამოყვარულო ფეხბურთის ასოციაციის პრესსამსახური
ბარსას სავარაუდო მეტოქეები?
თუ ა, ჰო ))
ბურთების სხვაობა 2-9-ზე მინუს 7,აზრზე ხართ ხოლოდ 2 გატანილი გოლი 6 თამაშში.პირველ ორ ტურში საერთოდ ნოლი კარში დარტყმა და 21-ე საუკუნეში პირველად ჯგუფში ჩარჩენა.ბარსელონაზეა აქ საუბარი და არა რომელიმე პატარა გუნდზე.რა შეიცვალა ბარსაში წინა სეზონთან შედარებით?მესი წავიდა.თავად გამოიტანეთ დანარჩენი დასკვნები და მერე იპროფესორეთ
და თან ეს ამბები ხდება ბენფიკა-კიევის ჯგუფში.იმასაც ხო გააჩნია რა ჯგუფში რჩები და რა ჯგუფში აფიქსირებ 2-9 ბალანსს ბურთებში.ბენფიკამ ჩატოვა ჯგუფში და არა რომელიმე ძლიერმა გუნდმა.ეხლა გადახედეთ კრისტინას წასვლის შემდეგ რა შედეგები დადეს მაგისმა გუნდებმა ლიგაზე გინდ მანჩესტერმა გინდ რეალმა და გინდ იუვემ
ჩელსის ყველაზე ნაკლები ვარიანტები გამოუვიდა. ეგრეც არის.
რეალი გაასწორებდა უფრო.