18:51 | 18.04.2017 | ნანახია 5603 - ჯერ
"სამტრედია" - ჯერ 10 სავარაუდო მეტოქე ევროტურნირებისთვის
"სამტრედია" წლეულს ჩემპიონთა ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპზე იასპარეზებს. როგორც ხდება, საქართველოს ჩემპიონი მეორე ეტაპიდან დაიწყებს და განთესილი არ იქნება. 10 სავარაუდო მეტოქე კი გამოიკვეთა.
მაღალი რეიტინგი აქვთ და განთესილთა შორის იქნებიან: "სელტიკი" (შოტლანდია), ბატე (ბელარუსი), "ყარაბახი" (აზერბაიჯანი), "მალმიო" (შვედეთი), "ასტანა" (ყაზახეთი), "რუსენბორგი" (ნორვეგია). ექვსივე ჩვენების სავარაუდო მეტოქეა. ამ გუნდებს ჩემპიონობა განაღდებული აქვთ.
ოფიციალურად არა, მაგრამ თითქმის უკვე ჩემპიონები არიან: "ზალცბურგი" (ავსტრია), "კოპენჰაგენი" (დანია), "ლუდოგორეცი" (ბულგარეთი), "მარიბორი" (სლოვენია). შესაბამისად, ეს ოთხი კლუბიც სამტრედიელთა სავარაუდო მეტოქეა, რადგან ისინიც უეჭველად განთესილები იქნებიან.
მოკლედ, ჯერ 10 სავარაუდო მეტოქეა. სულ 34 გუნდი ითამაშებს მეორე ეტაპზე: 17 განთესილი 17 განუთესავთან.
ჩემპიონობისთვის დაძაბული ბრძოლები მიმდინარეობს ხორვატიაში (მოულოდნელად, "რიეკა" ლიდერობს და 4 ქულით უსწრებს "დინამოს"), სერბეთში, უნგრეთში, ისრაელში, პოლონეთში... და სანამ არ გაირკვევიან ჩემპიონები, მანამდე არასერიოზული იქნება სხვა სავარაუდო მეტოქეებზე წერა.
01:28 | 19.04.2017
რა გახდა ერთი ან ორი ქართული საფეხბურთო კლუბი, კარგად, გუნდურად შეკრული, შეთამაშებული, რომელიც ჩემპიონთა ლიგაზე თუ არა ევროპა ლიგაზე მაინც რომ გავა, მაგრამ არა კარგი საფეხბურთო გუნდის აშენება ხომ არ აინტერესებთ ჩვენი საფეხბურთო კლუბების ხელმძღვანელებს, ამათმა ხომ ფული უნდა აკეთონ ტრანსფერებით და ტოტალიზატორებში ჩალიჩით.
01:09 | 19.04.2017
ამ შემადგენლობით და ამისთანა თამაშით ახლა რომ თამაშობენ სამტრედიელები ნამდვილად არანაირი შანსი არ აქვთ. საერთოდ ჩვენს ჩემპიონატში თუ ვინმე ცოტათი მაინც ათამაშდება უცბად გარბიან საქართველოდან, კლუბების ხელმძღვანელებიც სიხარულით უშვებენ თან ხშირ შემთხვევაში უფასოდ ან კაპიკებში, იმის ნაცვლად რომ შეენარჩუნებინათ ძირითადი შემადგენლობა და ცოტათი მაინც გაძლიერებულიყვნენ. მერე დაჯდებიან სპორტულ ტელეგადაცემებში და საუბრობენ საქართველოს ჩემპიონატის დონე დაბალია და ჩემპიონატის დონემ უნდა აიწიოსო, თუ არა ისე ვერ მივაღწევთ წარმატებებსო, ვერც ევროტურნირებზე და ვერც ნაკრების დონეზეო. ანდა როგორ გინდა რომ მიაღწიო წარმატებას თუ გუნდის ბირთვი არ ჩამოაყალიბე, გუნდი არ შეკარი და არ შეათამაშე ერთი ორი წელი მაინც, ფეხბურთი ხომ გუნდური თამაშია, ამას რათ უნდა დიდი ჭკუა და ფილოსოფია. აღარ ვამბობ უკვე ინფრასტრუქტურის მოუწყობლობაზე და ბევრ სხვა პრობლემებზე.
სადღაც მაქვს სტატია წაკითხული, გერმანული ტრანსფერმარკეტის მიხედვით, ქართველებმა რაც კი ტრანსფერები განახორციელეს 2016 წელში თურმე ყველა ქართველი ფეხბურთელი უფასოდ გაუშვიათ, გარდა ერთისა. ვერ გავიგე ჩვენი საფეხბურთო კლუბების ხელმძღვანელები რა ხეირს ხედავენ ფეხბურთელების უფასოდ გაშვებით? ერთი ახსნა მაქვს მარტო, ეტყობა დაბალ ფასებში უშვებენ ამ ჩვენს ფეხბურთელებს და ლევად იღებენ ფულს და ამით ჩალიჩობენ, რავიცი სხვა რა ახსნა უნდა ქონდეს აბა ამ ყველაფერს. ო ხეს ქურდული და კორუფციული ქართული მენტალიტეტი, ამიტომაც ვართ ასეთ დღეში ფეხბურთში და კიდევ ბევრ სხვა სფეროში.
22:24 | 18.04.2017
აარასდოს არ ყოფილა სამტრედია ძლიერი გუნდი,უბრალოდ შარშან იმდენად ცუდი და სუსტი ჩემპიონატი იყო რომ მართლაც რომ მარაზმში გახდა ჩემპიონი
23:37 | 18.04.2017
შენ მაგრად არ გევასება სამტრედია. კარგად მახსოვს შენი ძველი კომენტარები. ჩასაფრებული ხარ რომ რაიმე ცუდი თქვა ჩვენზე. რომ ამბობ არასდროს არ ყოფილა სამტრედია ძლიერი გუნდიო, აბა 1995 წელს ვინ იყო ძლიერი? წინა სეზონშიც ძლიერი იყო, მაგრამ მაგის დანახვა არ გაწყობს და რას იტყვი ეხლა.