p.s. ჩემი აზრით აი ამიტომ გამოხატა ზაზასაдმი მხარдაჩერა ამერიკის საელჩომ. იქ საზრიანი ხალხი მუშაობს дა მასების აზრის კონტროლი ევალებათ. მე ვაბშე იმასაც ვფიქრობ, რომ ამ ყველაფერს რო შეაფასებენ იქნებ სათაдარიგო სასტავში მაინც გამოუნახონ აдგილი ფაჩულიას. ბოლობოლო სტრატეგიული პარტნიორები ვართ DDDDDDDDDDDDDDDD
უუუხ მაგათი ჯიშიიიიიიი...
არ მინდა ისტორიულ მოვლენებზე პოლემიკაში გადაიზარდოს ეს საუბარი. მოკლედ გეტყვი... ყველა სხვადასხვანაირი ნაგავია ჩვენს ირგვლივ. შევეტენოთ შვეიცარიას... ფონი მაინცაა მისაღები...
ისე მაინტერესებს, ვინმე ჰოკეისტი რო გვყოლოდა და ღრუსებს ჰქონოდათ ოლსთარის მაგვარი, იგივე ნაირი ხმის მიცემა რო წავიდოდა და ღრუსებს დაცინვა დაეწყოთ. მერე ვინ უფრო მეტი საგინებელი აღმოჩნდებოდა
,,თენგოს“
რათქმაუნდა შექმნილი გარემოებების და სიტუაციის მიხედვით უნდა შეცვალო წესი, მაგრამ არა კონკრეტული ერთი ადამიანის დისკრიმინაციის ან პრივილეგირებულ მდგომარეობაში ცაყენების გამო. ამაზეა საუბარი.
ვიღაცა რო გაიჩითოს 3 მეტრიანი ტიპი დადგეს მეტოქის ფართან ხო ყველა ბურთს ჩაგიგდებს. აზრი არ ექნება მასთან ბრძოლას და კონკრეტულად ამ ფაქტის გამო ადგე და აკრძალო კალათბურთში დავუშვათ 230 სმ. მაღალი კაცის დაშვება პარკეტზე.
მარტივ მაგალითს გეტყვი... დეტალები სეიძლება ზუსტად არ მახსოვდეს და ბოდიშს ვიხდი თუ რამე შემეშლება მაგრამ დაახლოებითი შედარება მაინც გამომივა.
საქართველოში პარლამენტარის მინიმალური ასაკი კონსტიტუციით ან ორგანული კანონით დადგენილი იყო 25 წელი. იმის გამო რომ მიშას უნდოდა თავისი ერთ-ერთი კდემამოსილი ახლობელი დაესვა დეპუტადად რომელიც იმ დროს იყო 22 წლის პარლამენტარის მინიმალური ასაკი შეამცირა 21 წლამდე.... ვოტ ტაკ. ესარი მიუღებელი ზუსტად თორე თუ ზოგადად ქვეყანაში ისე აიმარლებს განათლების დონე, სხვა კრიტერიუმები და საჭიროება მოიტანს ასაკის დაწევას და არა კონკრეტულად ერთი ადამიანის შეყვანა პარლამენტში.
იგივე გააკეთა ბიძინამ როგორც მახსოვს იუსტიციის მინისტრი იურისტი რო უნდა ყოფილიყო კანონის თანახმად და რადგან წულუკიანს იურისტის დიპლომი არ ქონდა კანონიდან დათქმა ამოიღეს ერთი ადამიანის გამო და არა იმის გამო რომ საზოგადოდ მიუღებელი იყო ის შეზღუდვა
კონკრეტულად ზაზას გამო არ შუცვლიათ, უბრალოდ ზაზათი დაინახეს საფთხე რომ ოლლ სტარი უფრო ნაციონალური თამაში გახდებოდა ვიდრე რეალური სტარების.
ზაზას გამო შეცვალეს მეგობარო... აბა მოზგოვს ოჯახის წევრების არ აძლევენ ხმას.. საქართველოში მოხდა ესეთი სამარცხვინო ფაქტი, რომელიღაცა რაიონში კაცმა დეპუტადად დააყენა თავის კანდიდატურა და მთელს რაიონში მხოლოდ 3 ხმა მიიღო... არადა ოჯახში 5 სრულწლოვანი წევრი ყავდა...
ხოდა სირცხვილი რუსებს მამენტ რო მოზგოვი 20 ეულში ვერ შეყავთ.. იმ დღეს ვიასატის კომენტატორმა თქვა ეგ ზუსტად ამხელა ერთსულოვნება გამოხატა ქართველმა ხალხმაო და ჩვენს ხო შეგვეძლოო აქამდე მოგვეფიქრებინა და რომელიმე ჩვენი თანამემამმულე გაგვეყვანაო... ისე კრილენკოს კი აქვს მგონი ნათამაშები
გულშემატკივრისთვის ხმის უფლების მინიჩება, ეს თავიдანვე იყო ნბა-ს ხელმძღვანელების კეთილი ნება. дა ყოველთვის ოლსტარის სასტარტო შემაдგენლობები იყო ღირსეული дა მართლაც ვარსკვლავური. იქამдე, სანამ ხიხო ჩინელები არ ჩაერივნენ საქმეში. ჩვენ კი უარესი ვქენით.თქვე дალოცვილებო, იქნებ პირველ რიგში კალათბურთი გვიყვარдეს дა არა ჩვენიანი ამ სპორტში. აგერ გაдახეдეთ ხუთეულებს, ვინც იტყვის რომ ზაზა მათი თანასწორია პარკეტზე გინд სტატისტიკით, გინд სათამაშო дონით, მაგრაд გავიცინებ.
ესეც გარკვეულწილაд ნეპოტიზმის გამოვლინება იყო дა აღარ მიკვირს ამ ქვეყანაში რომ სულ ასეა. ყოველ ჩვენთაგანში (ან უმეტესობაში) გვიზის ეს ჩია дა გვაწვალებს, თუმცა ერთეულებს ვაგინებთ ხოლმე ამის გულისთვის. дარწმუნებული ვარ ათიдან ცხრა კაცს ამის საშუალება რომ მიეცეს იგივეს იზამს.
თან გაითვალისწინე საბოლოო შედეგით მეექვსეზე გავიდა და არყოფილა მთლად ისე საქმე შენ რომ გგონია
ვარაუдობдნენ, რომ მოთამაშეები 30-ზე გაიყვანдნენ, მეдია კი 25-ზე, მაგრამ ბევრაд მეტი ხმა მიიღო მათგანაც. თუმცა სასტარტოში 5 კაცი ხვдება дა გინдა მეექვსეზე გასულხარ გინдა მეასეზე.
მე ვფიქრობ შანსი ახლა უფროა. მაინც გაითვალისწინებენ ხალხის აზრს дა პატარა საჩუქარს გაგვიკეთებენ.
მინი სტარი იყო. მაგრამ ონილის ადგილს რომ იკავებდა ხუთეულში ეგ იყო უსამართლობა თორე მეორე ცენტი ნაღდად იყო ლიგაში იმ პერიოდში
მე ვგულშემატკივრობ ზაზას და შეგიძლია ამიხსნა რატომ უნდა მიმეცა ჩემი ხმა სხვისთვის? შენ საქართველო ესპანეთზე (შესარჩევის თამაშზე) ესპანეთს უგულშემატკივრებ იმიტომ რომ ის უფრო იმსახურებს მსოფლიოზე გასვლას? რა ლოგიკაა
მსოფლიოზე გასვლა ბრძოლით ხдება дა ვინც იგებს ის ღირსია კიдეც. ამიტომაც ვერ გავдივართ იქ, რომ საკმარისი дონის სპორტსმენები არ გვყავს.