სუმოს უმაღლეს მაკუუჩი დივიზიონში, 2017 წლის სეზონის პირველ ბაშოზე ისევ ორი ქართველი სეკიტორი იჭიდავებს. ლევან გორგაძემ (ტოჩინოშინი) და თეიმურაზ ჯუღელმა (გაგამარუ) ნოემბრის სუპერტურნირი საბოლოო დადებითი ბალანსით – კაჩი-კოშით ჩაამთავრეს და პირადი რეიტინგის გაუმჯობესებაც გაინაღდეს.
განსაკუთრებით წარმატებული გასული ბაშო ტოჩინოშინისთვის გამოდგა, რომელიც დოჰიოზე მე-6 მაეგაშირას რანგში გადიოდა. ბოლო – მე-15 ტურში მან მე-15 მაეგაშირა იშიურას აჯობა და შეჯიბრება 5-ქულიანი დადებითი ბალანსით – 10 მოგებით და 5 წაგებით დაასრულა.
გაგამარუ სეზონის ბოლო ბაშოს კრიტიკული რეიტინგით შეხვდა. 199-კილოგრამიანი ქართველი გოლიათი მე-15 მაეგაშირას წოდებით ჭიდაობდა და თუ მინიმუმ 8 ქულას არ აიღებდა, მეორე დივიზიონში დაქვეითებას ვერ გადაურჩებოდა.
ჯუღელმა სასურველი ბალანსი და ელიტაში დარჩენა ბოლოსწინა ტურში გაინაღდა, გორგაძის ძლევით. გუშინ კი მე-9 მაეგაშირა მიოგირიუსთან დამარცხდა.
"იმპერატორის თასს” კი იოკოძუნა კაკურიუ დაეუფლა, რომელმაც ნოემბრის ბაშოზე 14 ქულა მოიპოვა.
უმაღლეს დივიზიონში გვყამდეს წარმომადგებელი უკვე დიდი საქმეა.
ასეთი წარმატებულები კი საერთოდ ფანტასტიკა
საღოლ ტოჩი! შენ დღეს უკვე იოკოძონა ხარ ჩვენ თვალში!
იოკოძონა კაცობაში!
ბრავო ბიჭებს.კაკურიომ ჩესნად მოიგო,მაგარი დებილია მაგრამ ამ ბაშოზე იფრინა იმენა.
ეგერეც უნდა ექნა ,მისაცემი იყო და მიცა.იმედია ტოჩი კომუსუბად აიწევა.