იტალიელი ფორვარდი მარიო ბალოტელი, რომელმაც “ნიცაში” გადასვლის შემდეგ ქომაგთა ყურადღება წარმატებული თამაშით ისევ მიიპყრო, მოედანზე გასვლას ორი კვირის განმავლობაში ვერ შეძლებს.
26 წლის ფეხბურთელმა ლიგა 1-ის ბოლო ტურში “სენტ ეტიენთან” (1:0) დისკვალიფიკაციის გამო ვერ ითამაშა, გუშინ კი “შალკესთან” შეხვედრა (0:2) ტრავმის მიზეზით გაუცდა.
როგორც გელზენკირხენელებთან თამაშის შემდეგ “ნიცას” თავკაცმა ლუსიენ ფავრმა განაცხადა, მარიო გუნდს სავარაუდოდ, პსჟ-სთან დაპირისპირებამდე (11 დეკემბერი) ვერ დაეხმარება. შესაბამისად, უახლოეს ტურებში “ბასტიას”, “გენგამისა” და “ტულუზას” წინააღმდეგ ნიცელებს მის გარეშე მოუწევთ ფონს გასვლა.
ბალოტელი “ნიცაში” მიმდინარე სეზონის დასაწყისში გადავიდა და ლიგა 1-ის 6 მატჩში ამდენივე გოლი მიითვალა, მისი გუნდი კი, ბევრისთვის მოულოდნელად, 13 ტურში მოპოვებული 32 ქულით საფრანგეთის ჩემპიონატის ლიდერია.
ამან ძლივს თამაში დიწყო და ისევ არ ათამაშებენ?
"იტალიელი ფორვარდი მარიო ბალოტელი, რომელმაც “ნიცაში” გადასვლის შემდეგ ქომაგთა ყურადღება წარმატებული თამაშით ისევ მიიპყრო, მოედანზე გასვლას ორი კვირის დღის განმავლობაში ვერ შეძლებს."
-------------------------
ავტორ, შენ სომეხი არის?