18:41 | 16.11.2016 | ნანახია 0 - ჯერ
თბილისის თასის მონაწილეები გამოვლინდნენ
2016 წლის 12-13 ნოემბერს, „მოყვარულთა თასი 2016“-ის ფარგლებში გაიმართა თბილისის უმაღლესი და პირველი ლიგის მე-5 ტურის თამაშები, რომელსაც 35-ე საფეხბურთო სკოლის სტადიონებმა უმასპინძლა. შეხვედრები ტრადიციულად დაძაბული და უხვგოლიანი გამოდგა. გამოვლინდა 8 სამოყვარულო საფეხბურთო გუნდი, (4 უმაღლესი ლიგიდან, 4 პირველი ლიგიდან) რომლებიც ერთმანეთს თბილისის თასზე დაუპირისპირდებიან.
კენჭისყრის შედეგად გუნდები შემდეგნაირად დაწყვილდნენ:
სეუ - უქიმერიონი;
ვაზისუბანი - წისქვილი;
ბურე - გლდანი;
დიდუბე - სდსს.
თბილისის თასის შეხვედრები ოლიმპიური სისტემით ჩატარდება და ნახევარფინალურ წყვილებში გამარჯვებული გუნდები ასპარეზობას განაგრძობენ „მოყვარულთა თასი 2016“-ის ფინალურ ეტაპზე, რომელიც გაიმართება ქ. თბილისში და მასში მონაწილეობას მიიღებს რეგიონალურ ეტაპზე გამარჯვებული 16 სამოყვარულო საფეხბურთო გუნდი.
რეგიონების ქვოტა ფინალურ ეტაპზე:
1.აჭარა - 1 გუნდი;
2.გურია - 1 გუნდი;
3.რაჭა-ლეჩხუმი - 1 გუნდი;
4.სამეგრელო - 2 გუნდი;
5.იმერეთი - 2 გუნდი;
6.შიდა ქართლი - 2 გუნდი;
7.ქვემო ქართლი - 1 გუნდი;
8.სამცხე-ჯავახეთი - 2 გუნდი;
9.კახეთი - 1 გუნდი;
10.მცხეთა - მთიანეთი - 1 გუნდი;
11.თბილისი - 2 გუნდი.
„მოყვარულთა თასი 2016“-ის მუნიციპალურ და რეგიონალურ ეტაპზე გუნდების მხარდაჭერას უზრუნველყოფენ შესაბამისი მუნიციპალიტეტები.
„მოყვარულთა თასი 2016“-ის გუნდების შემადგენლობიდან დაკომპლექტდება საქართველოს სამოყვარულო საფეხბურთო ნაკრები, რომელიც 2017 წლიდან მონაწილეობას მიიღებს UEFA Regions’ Cup-ის გათამაშებაში.