86 კგ - სანდრო ამინაშვილი, ირაკლი მწითური
125 კ - გენო პეტრიაშვილი, გიორგი მეშვილდიშვილი
გუნდს დავით პოღოსიანი და არჩილ ქიტიაშვილი უხელმძღვანელებენ.
ბერძნულ-რომაული: რუსეთი, აზერბაიჯანი, უკრაინა, თურქეთი, რუმინეთი და საქართველო.
ბუქარესტში წამსვლელთა ვინაობას ბერძნულ-რომაული ნაკრების თავკაცები მოგვიანებით დაასახელებენ.
ბაქოს ფინალურ გრან-პრიზე მონაწილეობა კვოტირებულია - სადაც მხოლოდ ევროპის, მსოფლიოს ან ოლიმპიადის მედალოსნებს იწვევენ. თუმცა ლიცენზირებული სპორტსმენის შეცვლა შეიძლება. ჩვენმა თავისუფალთა ნაკრებმა კი 8 ლიცენზიიდან 7 მოიპოვა, მაგალითად, ხინჩეგაშვილმა ორ წონაში მოიპოვა ბაქოს საგზური - 57-ში ოლიმპიურ თამაშებზე, 61-ში - ევროპის ჩემპიონატზე, თუმცა რადგან ერთი კვირით ადრე ბუქარესტში ჭიდაობს, აზერბაიჯანში აღარ იასპარეზებს, 57-ში მას ოთარ გოგავა შეცვლის, 61-ში კი გიორგი რევაზიშვილი. ამავე მიზებით ბაქოში დავით ტლაშაძე (70) და იაკობ მაქარაშვილიც (74) არ გამოვლენ მათ ნაცვლად კი დიმიტრი ბასიაშვილი (70) და ავთანდილ კენჭაძე (74) იასპარეზებენ, ლიცენზიის მომპოვებელთაგან მხოლოდ სამი იჭიდავებს ბაქოში - ევროპის ორგზის ჩემპიონი, მსოფლიოსა და ოლიმპიური მედალოსანი დავით მარსაგიშვილი (86), ევროპის ბრინჯაოს პრიზიორი ელიზბარ ოდიკაძე (97) და ევროპის ჩემპიონი, მსოფლიოსა და ოლიმპიადის მესამე პრიზიორი გენო პეტრიაშვილი (125).