მსოფლიო კალათბურთის მმართველმა ორგანომ (ფიბა) საქართველოს ეროვნულ ნაკრებს ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ ეტაპზე ზედიზედ მეოთხედ გასვლა მიულოცა. ფიბა-მ სპეციალური პოსტერი სოციალურ ქსელებში თავის ოფიციალურ გვერდებზე გაავრცელა და შესაბამისი მინაწერიც დაურთო: “დიდებული ზაფხულის დიდებული დასასრული. გილოცავთ ევრობასკეტ-2017-ზე გასვლას”.
შეგახსენებთ, რომ ბერძენი მთავარი მწვრთნელის ილიას ზუროსის მიერ დარიგებულმა ქართველმა კალათბურთელებმა შესარჩევ ციკლში 6-დან 5 მატჩი მოიგეს და F ჯგუფში პირველი ადგილი დაიკავეს. ფინალური ეტაპის წილისყრა 22 ნოემბერს თურქეთის ქალაქ სტამბულში შედგება, 2017 წლის ევროპის ჩემპიონატს კი, ერთბაშად 4 ქვეყანა (თურქეთი, ისრაელი, ფინეთი, რუმინეთი) გაისად, 31 აგვისტოდან 17 სექტემბრამდე პერიოდში უმასპინძლებს.
შენ იცი წარბაა
მიდი სამიანიც დაიყენე და ეგაა რა!! დიდი მომავალი ელის წარბას!! წარმატებები!!
მიკვრის ამის დათრევა არავის რომ უნდოდა ტრმავებმა თუ არ შეუშალა ხელი თავის პოზიციაზე ყველა დროის საუკეთესო იგროკი გახდება 2 წელში კიდე საუკეთესო ლიგაში