19:27 | 24.05.2016 | ნანახია 2376 - ჯერ
ოფიციალურად: ლუჩესკუმ “ზენიტი” ჩაიბარა
დონეცის “შახტარის” აწ უკვე ყოფილი მთავარი მწვრთნელი მირჩა ლუჩესკუ სანქტ-პეტერბურგის “ზენიტის” თავკაცად ოფიციალურად დაინიშნა. გამოცდილი რუმინელი რუსეთის ერთ-ერთ გამორჩეულ გუნდს მომდევნო ორი სეზონის განმავლობაში გაწვრთნის, მაგრამ კონტრაქტში დევს პუნქტი, რომლის თანახმადაც, მხარეების სურვილის შემთხვევაში ხელშეკრულება ერთი წლით გახანგრძლივდება. ხსენებულ პოსტზე რუმინელმა პორტუგალიელი ანდრე ვილაშ-ბოაში შეცვალა, რომელმაც “ზენიტი” ცოტა ხნის წინ დატოვა.
ლუჩესკუ 2004 წლიდან მოყოლებული წვრთნიდა “შახტარს” და გუნდში დიდ წარმატებასაც მიაღწია. აღსანიშნავია, რომ მას სამი სხვადასხვა ქვეყნის ჩემპიონატი აქვს მოგებული – რუმინეთის, თურქეთისა და უკრაინის. ამასთან, “მეშახტეებს” უეფას თასი მოაგებინა 2009 წელს, ხოლო “გალათასარაის” 2000 წელს ევროპის სუპერთასზე გაამარჯვებინა.
10:59 | 25.05.2016
მე მგონა ეს კაცი პენსიაზე გავიდა და ეს კიდევ 2 წელი აპირებს მუშაობას? 70ს ხო გადაცდა კაი ხანია?
02:02 | 25.05.2016
მაგარი პრ ი ყოფილა.
01:02 | 25.05.2016
GOMAKO-AC MILAN (1064)
სხვას რას ელოდით რუმინელისგან (რუმინელები და მოლდაველები ნახევრად ციგნები არიან) ისე კაი მწვრთნელია მაგრამ შახტარში დიდი ხანია თავის თავი ამოწურა
23:39 | 24.05.2016
კაი რა ოღონდაც ზენიტი და რუსეთი არა უკრაინიდან პირდაპირ... თან 12 წელი იქ რო ხარ... წადი სტამბულის რომელიმე გუნდში ან მაგ დონის გუნდში თუ გრანდი არ გიწვევს რა რაღა რუსეტი და გაზპრომი
21:17 | 24.05.2016
WPWW (533)