ქართველმა მოჭადრაკე ნინო ხომერიკმა (2304) რუსულ კირიშიში მიმდინარე საერთაშორისო ტურნირზე “მსოფლიოს ახალგაზრდა ვარსკვლავები” მორიგი გამარჯვება იზეიმა.
საგულისხმოა, რომ მე-6 ტურში ხომერიკმა შავი ფიგურებით შეჯიბრის ერთ-ერთი ფავორიტი, მე-3 ნომრად განთესილი რუსი სერგეი ლობანოვი (2469) დაამარცხა.
შედეგად, ნინომ კიდევ 2 მოჭადრაკის დარად, 4.0 ქულა მოაგროვა და დამატებითი მაჩვენებლების მიხედვით, 12 მონაწილეს შორის მე-5 ადგილზე იმყოფება.
პირველ ორ საფეხურს გერმანელი დმიტრი კოლარსი (2470) და სომეხი არამ აკობიანი (2348) ინაწილებენ, რომელთა აქტივშიც 4.5-4.5 ქულაა.
მე-7 ტურში, რომელიც 24 მაისს შედგება, ხომერიკი თეთრებით ტურნირზე უმაღლესი რეიტინგის მქონე რუს საველი გოლუბოვს (2484) ეთამაშება, რომელსაც ასევე 4.0 ქულა გააჩნია.
ar minda amis gadmosvla manchestershi anu ki kargi fexburtelia magram modzraobebi aqvs neli da siswrafec dakarguli aqvs mgonia rom felainze ichalichon da beinsze jobia