კალათბურთის ეროვნულ ფედერაციაში სადისციპლინო-ტექნიკური კომისიის სხდომა გაიმართა, რომელმაც ა. წ. 18 მარტს, ქუთაისის სპორტის სასახლეში „ქუთაისსა“ და „მგზავრებს“ შორის გამართულ მატჩში მომხდარი ინციდენტის შესახებ იმსჯელა.
საქმე ეხებოდა ქუთაისის დარბაზში მაყურებელთა მხრიდან მატჩის მონაწილეთა მიმართ არაკორექტულ საქციელს. აღსანიშნავია, რომ ქუთაისის დარბაზში მაყურებელთა მხრიდან ანალოგიური ინციდენტი უკვე მეორედ მოხდა, რის შემდეგაც ფედერაციის სადისციპლინო-ტექნიკურმა კომისიამ შემდეგი გადაწყვეტილება გამოიტანა:
1) ქ. ქუთაისის სუპერლიგის საკალათბურთო კლუბს დაეკისროს ფულადი ჯარიმა 2000 (ორი ათასი) ლარის ოდენობით.
2) მსგავსი ინციდენტის განმეორების შემთხვევაში, კლუბს განესაზღვროს სასჯელი: ორი მატჩის ჩატარება საკუთარ დარბაზში მაყურებლის დაუსწრებლად და ფულადი ჯარიმა, რომელიც ძალაში შევა ავტომატურად.
თავად მიმდგარი არიან კონკურენტ გუნდებზე,როგორც ვიცი დორტმუნდმა ფიცი დადო,რომ ბაიერნს ფეხბურთელს არ მიყიდიან,ახლა ლაიფციგს მიდგნენ და მწვრთნელიან-ფეხბურთელებიანად აჩანაგებენ,ჰოდა თავიანთ 33 წლის (რა თქმა უნდა ძალიან მაგარ ფეხბურთელს) ასე ძვირად აფასებენ!!!ამიტომ არ მიყვარს ფეოდალურ-ბატონყმური ბუნდესლიგა,კიდევ უფრო გაღრმავდება სხვაობა მაგათსა და სხვა ტოპ ლიგებს შორის,პრემიერლიგას და ლა ლიგას არ ვგულისხმობ,სერია ა და ლიგა 1-ც შორს ჩამოიტოვებენ მაგათ!