საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები სან მარინოს 21-წლამდე ნაკრებთან ევროშესარჩევი მატჩის მოგების (4:0) შემდეგ მზადებას განაგრძობს. გია გეგუჩაძის გუნდი 28 მარტს, ზესტაფონის დავით აბაშიძის სახელობის სტადიონზე ამხანაგურ მატჩს გამართავს უკრაინელ თანატოლებთან. შეხვედრა 18:00 საათზე დაიწყება და დასწრება თავისუფალი იქნება.
საქართველოს ნაკრები უკრაინელებთან სათამაშოდ სამი წამყვანი ფეხბურთელის გარეშე ემზადება - გიორგი აბურჯანია, ლაშა დვალი და ნიკა კაჭარავა ეროვნულ გუნდში მიიწვიეს. რაც შეეხება კიდევ ერთ დანაკლისს - ავთო ენდელაძე ავადმყოფობის გამო ვერ ეხმარება ნაკრებს.
21-წლამდელებში მატებაცაა: გია გეგუჩაძემ გამოიძახა „სამტრედიას“ თავდამსხმელი ბუდუ ზივზივაძე, რომელიც უკვე შეუერთდა ნაკრებს და ბელარუსული „მინსკის“ ნახევარმცველი ვალერიან გვილია, რომელიც ხვალ გამოცხადდება შეკრებაზე.
ხვალ-ზეგ საქართველოს ნაკრები ტექნიკურ ცენტრ „ბასაზე“ ივარჯიშებს, 27 მარტს კი მატჩისწინა წვრთნას ზესტაფონში ჩაატარებს. ამავე დღეს აქვს „დავით აბაშიძეზე“ ვარჯიში დაგეგმილი უკრაინასაც, რომელმაც გუშინ ამხანაგურ მატჩში ავსტრია 1:0 დაამარცხა.