ბანკი რესპუბლიკა: მაისურაძე (22+5 მოხსნა+3 ჩაჭრა), ერიკაშვილი (14+8 მოხსნა), მეფარიშვილი (11), გავაშელიშვილი (11).
ლიდერბეთი: ირაკლი გაბისონია (20+19 მოხსნა+3 პასი), ახალაია (19), პატარაია (15), ირაკლი დოლიძე (14+5 მოხსნა), წერეთელი (10).
ზურა მაისურაძე (22/8 სროლა გამოიყენა) შევა ფორმაში და „რესპუბლიკა“ მოუმატებს. მანამდე, გუნდი აგებს ფავორიტებთან. “ლიდერბეთი“ იგებს სიღრმით და გიორგი ჩავლეიშვილი (ლიმიტირებულ დროში უქულოდ და 5 ფოლი) ფლეი ოფში სოლიდური უნდა იყოს. კარგი გუნდია. რომელმაც საშუალო სროლების 52 პროცენტი ზუსტად შეასრულა.
ავერსი: გაბისიანი (20+19 მოხსნა), სუხაშვილი (13), იოსებაშვილი (12).
აფხაზეთი: კოპალიანი (23+7 მოხსნა), მუშკუდიანი (15+26 მოხსნა+6 პასი+5 დაფარება), ქარუმიძე (15), თევზაძე (15).
„აფხაზეთი“ სრული შემადგენლობით ჩემპიონატის ერთ-ერთი საუკეთესო გუნდია. დავით მუშკუდიანი რეგულარულის ყველაზე შეუჩერებელ მაღალ მოთამაშედ რჩება. და გუნდმა უნდა შეინარჩუნოს მოტივაცია, რომ ყველა თამაშზე მაქსიმალურად მობილიზებული და ლიდერებით გამოცხადდეს. დაგეგმილი მოგება.
ჰიუნდაი: ღონღაძე (26), ბერუაშვილი (20+14 მოხსნა+5 პასი+4 ჩაჭრა), ბაბუნაშვილი (19+6 მოხსნა+4 პასი), ბეშქენაძე (19+10 მოხსნა).
სპორტმედია: თვაური (26+11მოხსნა), კახა გიორგაძე (18+7 მოხსნა+3 პასი), ტუხაშვილი (12+12 მოხსნა), ირაკლი მაისურაძე (12), ახალკაცი (7+11 მოხსნა).
„სპორტმედიამ“ლიდერის, ვაკო ბეჟანიშვილის გარეშე ითამაშა და ბოლო წამებზე წააგო. „ჰიუნდაიმ“ ცუდი პროცენტით შეასრულა სამიანები (20/4), მაგრამ საშუალო სროლები ოპონენტზე ნორმალურად გამოიყენა და რთული თამაში წამოიღო. ვეტერანები უმატებენ და ფლეი ოფში სახიფათო გუნდს შექმნიან. ნუ, ამ გუნდში არა მხოლოდ ვეტერანები არიან.
მარნეული: ბექა ჯანხოთელი (21+11 მოხსნა), ჯაჯანიძე (20), ირაკლი ჯანხოთელი (17+8 მოხსნა+5 ჩაჭრა+3 პასი).
მგზავრები: ტუღუში (21+7 მოხსნა+3 პასი), ხეცურიანი (20+5 მოხსნა), ღლონტი (14+18 მოხსნა), შანიძე (13+6 მოხსნა).
ძირითადის დასრულებამდე 20 წამით ადრე კოტე ტუღუშმა (4/4 სამიანი) შორიდან ჩააგდო და სხვაობა 5 ქულამდე (77:72) გაზარდა. დარჩენილ დროში ბუბა ბერიშვილმა კიდევ ერთი სამიანით საბოლოო ანგარიში დასვა. „მარნეულს“ შეეძლო მოგება. ოდნავ ყურადღებით რომ ეთამაშა. „მგზავრებს“ რამდენიმე ლიდერი (კეიდია, ბაბიაშვილი) აკლია.
თელიანი ველი - Eagles 20:0 (ტექნიკური წაგება)
Eagles თამაშზე არ გამოცხადდა
MVP (საუკეთესო მოთამაშე)
დავით ღლონტი (მგზავრები)
სტატისტიკა: 14 ქულა, 18 მოხსნა (5 - შეტევაში).
ღლონტის გარეშე “მგზავრები“ ვერ მოიგებდა ფარს და ღლონტმა თამაში ზუსტი სამიანის გარეშე დაამთავრა, რაც დავითისთვის იშვიათია. აკურატული, ზუსტი და მოწინააღმდეგისგან ბევრი უხეში ფოლის მიუხედავად, თავშეკავებული - „მგზავრების“ გამოცდილი ცენტრი საუკეთესო იყო. ღლონტი სამოყვარულო ლიგაზე, სტატისტიკით თავის საუკეთესო სეზონს ატარებს.
კანდიდატები: ზაზა ღონღაძე,დავით მუშკუდიანი.