14:10 | 28.11.2015 | ნანახია 3789 - ჯერ
ქართველმა ძიუდოისტებმა ჯეჯუს გრან პრი ისევე დუნედ ჩაამთავრეს, როგორც დაიწყეს. გუშინწინ სამხრეთკორეულ ტატამზე ვაჟა მარგველაშვილი (66 კგ) და მარიამ ჯანაშვილი (52 კგ) გავიდნენ და ტურნირზე მხოლოდ თითო შეხვედრა ჩაატარეს. გუშინ საქმეში ესტერ სტამი (70 კგ) უნდა ჩაბმულიყო, მაგრამ კისრის ტრავმის გამო ჭიდაობა ვერ შეძლო. დღეს კი კიმონოები 100 კილოგრამ წონით კატეგორიაში მოჭიდავე ალექსანდრე მსხალაძემ და გურამ თუშიშვილმა მოირგეს და ორივე დილის პროგრამაშივე გამოეთიშა მედლისთვის ბრძოლას.
მსხალაძე პირველ წრეში ბრიტანელ ფილიპ ავიტიალკარაზს დაეჭიდა და ვაზარით აჯობა. მერვედფინალში კი ბრაზილიელ ლუჩიანო კორეასთან, უილეთო შეხვედრაში ოქროს დროში მიღებული გაფრთხილებით დამარცხდა.
თუშიშვილმა ერთადერთი შეხვედრა ჩაატარა – იაპონელ კენსუკე საკამოტოსთან იპონით წააგო.
ჯეჯუს გრან პრიზე მონაწილეობა 70 ქვეყნის ნაკრებმა მიიღო. საერთო შედეგების მიხედვით, არაოფიციალურ გუნდურ ჩათვლაში პირველი ადგილი სამხრეთ კორეის ნაკრებმა დაიკავა. მასპინძლებმა 5 ოქროს, 2 ვერცხლისა და 3 ბრინჯაოს მედალი მოიპოვეს.
2015 წლის სეზონის ბოლო საერთაშორისო ტურნირი – ტოკიოს გრან სლემი 4-6 დეკემბერს გაიმართება და მასში მონაწილეობას საქართველოს ნაკრები გაცილებით ძლიერი შემადგენლობით მიიღებს.