პერესის ბრალი ის არის, რომ ადრე არ მოისროლა ეს განდილა...
ისევ სჯერა მავანს, რომ პერესის ბრალია რამე
მაურინიომ პირველმა შეურხია ტოტი კასილასს, პერესმა შეუსრულა.
13:56 | 29.09.2015
ლვოვის "კარპატის" ფეხბურთელი მურთაზ დაუშვილი საქართველოს ნაკრებშია გამოძახებული. ამის შესახებ ინფორმაციას უკრაინული კლუბის ვებ-გვერდი ავრცელებს.
საქართველოს ნაკრების ევრო 2016-ის შესარჩევი ეტაპის მატჩებს 8 და 11 ოქტომბერს გამართავენ. "ჯვაროსნების" პირველი მეტოქე გიბრალტარი იქნება. შეხვედრა თბილისში ჩატარდება.
ხოლო მეორე მატჩ ქართველები გერმანიასთან სტუმრად გაამრთავენ.
შეგახსენებთ, რომ ნაკრებში გამოძახებულთა შორის ასევე არის თბილისის "დინამოს" ფეხბურთელი ოთარ კაკაბაძე.
ფეხბურთის ფედერაციის გენერალური მდივნის მოვალეობის შემსრულებელმა დიმიტრი ბოკერიამ თქვა, რომ საფეხბურთო დავების განმხილველი ტრიბუნალის თავმჯდომარის პოსტიდან გათავისუფლებული ზურაბ ბიწაძის ნაცვლად, აღმასკომმა ზურაბ მაისურაძე დაამტკიცა.
"ფედერაციის აღმასკომმა ბიწაძე რამდენიმე მიზეზის გამო გაათავისუფლა. მან "გურიის საქმეზე" ტრიბუნალის დებულების რამდენიმე პუნქტი აშკარად დაარღვია. არ გაითვალისწინა ფედერაციის კანონიერი შუამდგომლობა, ტრიბუნალის სხდომაზე საქმე კოლეგიას განეხილა, ის სრულიად უგულებელჰყო და გადაწყვეტილება ერთპიროვნულად მიიღო.
ამის შემდეგ გაჩნდა ეჭვი, რომ ბიწაძეზე არის ზეწოლა და მას საქმის ობიექტურად წარმოება აღარ შეეძლო... ტრიბუნალს მასზე გაცილებით გამოცდილი იურისტი დავით მაისურაძე უხელმძღვანელებს.
ვინმეს თუ გაუჩნდება ეჭვი, რომ ბიწაძის ვერდიქტით არჩევნებისას რევაზ არველაძეს მხარდამჭერი დააკლდება, შევახსენებ: მისი ხელმძღვანელობით ტრიბუნალს ფედერაციისთვის არასასურველი რამდენიმე გადაწყვეტილება ადრეც მიუღია, რის შემდეგაც აღმასკომი იძულებული გამხდარა, ამ ვერდიქტს დათანხმებოდა.
მაგალითისთვის წინა სეზონის ბოლოს თბილისის "ლოკომოტივის" საჩივრის დაკმაყოფილება გამოდგება, როცა აღმასკომი იძულებული გახდა, საკუთარი გადაწყვეტილება შეეცვალა. მაშინ პრეტენზია რატომ არავინ გამოთქვა"?! - თქვა ბოკერიამ ფეხბურთის ფედერაციის გამოცემა "ჩვენი თამაშისთვის" მიცემულ ინტერვიუში.
"პრაიმ ტაიმის" პრესკლუბში გამართულ პრესკონფერენციაზე კი ტრიბუნალის თავმჯდომარეობიდან გათავისუფლებულმა ზურაბ ბიწაძემ საინტერესო განცხადებები გააკეთა:
"აღმასკომის გადაწყვეტილება ზვიად სიჭინავას დროსაც შეცვლილა, მაგრამ მაშინ ეს ჩემი გათავისუფლების საფუძველი არ გამხდარა... აღმასკომმა ასეთი გადაწყვეტილებები წესდების მიხედვით უნდა მიიღოს და არა ვინმეს კარნახით.