ქართველმა ჩოგბურთელმა სოფო ქვაცაბაიამ სლოვენიის ქალაქ მარიბორში მიმდინარე 25-ათასიანი ტურნირის ძირითად ბადეში ვერ გააღწია.
მე-4 ნომრად განთესილმა ქვაცაბაიამ კვალიფიკაციის პირველ წრეში დაისვენა, შემდეგ კი რუსი ანა პრიბილოვა 6:3, 2:6, 6:1 დაამარცხა, თუმცა, გერმანელ კაროლინ უებელჰოფერს ვეღარ გაუმკლავდა – 4:6, 5:7.
ამგვარად, ძირითად ბადეში ერთადერთი ქართველი ჩოგბურთელი ითამაშებს. ეკატერინე გორგოძე იქ პირდაპირ გახლდათ დაშვებული და შვეიცარიელ ლარა მიჩელს გაეჯიბრება.
წყვილთა ტურნირში გორგოძე და სლოვენიელი ნასტია კოლარი პირველ ნომრად არიან განთესილნი და ბრძოლაში პირდაპირ მეოთხედფინალიდან ჩაებმებიან, სადაც ქვაცაბაია-პერებინისს (უკრაინა) და კლასენ (გერმანია)-ლუკნაროვა (სლოვაკეთი) მატჩში გამარჯვებულს ეთამაშებიან.
კაპიტანო, 18 წუთში არ არის კარგი სტატისტიკა, უნდა მოუმატო ზაზა ! ! !
დურანტს უთქვამს, რომ დავბრუნდები ზაზა იყოს პარკეტზე, ფორმაში შესვლაში დამეხმარებაო. ოღონდ თავისი ჰექტარნახევრიანი თავი შორს ჰქონდეს ჩემი მუხლებისგანო DDDDDDDDD
არაუშავს პლეი ოფებში გამოჩდება ზაზას ძალა !!