ქართველმა სუმოისტმა თეიმურაზ ჯუღელმა იგივე გაგამარუმ მარტის სუპერტურნირის სასტარტო დღეებში 2 მარცხი განიცადა, მას შემდეგ კი ზედიზედ 7 გამარჯვება იზეიმა.
შეგახსენებთ, რომ ქართველი სეკიტორი ჰარუ ბაშოზე დასავლეთის მე-15 მაეგაშირას წოდებით ირჯება, მორიგ წარმატებას კი აღმოსავლეთის მე-10 მაეგაშირა კიოკუშუჰოსთან მიაღწია. ამდენად, გაგამარუს დადებით ბალანსამდე (კაჩი-კოში) ერთადერთი გამარჯვება აშორებს, რაც წოდებაში დაწინაურების წინაპირობა იქნება.
ჯუღელის მომდევნო მოწინააღმდეგე აღმოსავლეთის მე-12 მაეგაშირა ჩიიოოტორი იქნება, რომელსაც ურთიეთშეხვედრებში 2:1-ს უგებს.
იოკოძუნა ჰარუმაფუჯის დამარცხების კვალად, წააგო ტოჩინოშინის შიკონათი ცნობილმა ლევან გორგაძემ. დასავლეთის მე-4 მაეგაშირას ტიტულის მქონე ქართველი დასავლეთის მე-7 მაეგაშირა ტოკუშორიუსთან ოშიდაშით დამარცხდა.
ტოჩინოშინს 5 მოგება და 4 მარცხი აქვს, მომდევნო შერკინება კი დასავლეთის კომუსუბი მიოგირიუსთან ელის, რომელთანაც თანაბარი ბალანსი (4 მოგება, 4 მარცხი) გააჩნია.
გასული ტურების შედეგებით, ერთპიროვნულ ლიდერად მონღოლი იოკოძუნა ჰაკუჰო რჩება, რომელსაც 9-ვე შერკინება მოგებული აქვს. თითო მოგებით ნაკლები გააჩნიათ რიგით მაეგაშირებს – ამინიშიკის და ტერუნოფუჯის.