ქართველმა სუმოისტმა თეიმურაზ ჯუღელმა იგივე გაგამარუმ მარტის სუპერტურნირის სასტარტო დღეებში 2 მარცხი განიცადა, მას შემდეგ კი ზედიზედ 7 გამარჯვება იზეიმა.
შეგახსენებთ, რომ ქართველი სეკიტორი ჰარუ ბაშოზე დასავლეთის მე-15 მაეგაშირას წოდებით ირჯება, მორიგ წარმატებას კი აღმოსავლეთის მე-10 მაეგაშირა კიოკუშუჰოსთან მიაღწია. ამდენად, გაგამარუს დადებით ბალანსამდე (კაჩი-კოში) ერთადერთი გამარჯვება აშორებს, რაც წოდებაში დაწინაურების წინაპირობა იქნება.
ჯუღელის მომდევნო მოწინააღმდეგე აღმოსავლეთის მე-12 მაეგაშირა ჩიიოოტორი იქნება, რომელსაც ურთიეთშეხვედრებში 2:1-ს უგებს.
იოკოძუნა ჰარუმაფუჯის დამარცხების კვალად, წააგო ტოჩინოშინის შიკონათი ცნობილმა ლევან გორგაძემ. დასავლეთის მე-4 მაეგაშირას ტიტულის მქონე ქართველი დასავლეთის მე-7 მაეგაშირა ტოკუშორიუსთან ოშიდაშით დამარცხდა.
ტოჩინოშინს 5 მოგება და 4 მარცხი აქვს, მომდევნო შერკინება კი დასავლეთის კომუსუბი მიოგირიუსთან ელის, რომელთანაც თანაბარი ბალანსი (4 მოგება, 4 მარცხი) გააჩნია.
გასული ტურების შედეგებით, ერთპიროვნულ ლიდერად მონღოლი იოკოძუნა ჰაკუჰო რჩება, რომელსაც 9-ვე შერკინება მოგებული აქვს. თითო მოგებით ნაკლები გააჩნიათ რიგით მაეგაშირებს – ამინიშიკის და ტერუნოფუჯის.
მარტის ბაშოს მე-9 დღის მიმოხილვა
პაპუნაშვილი ყველაზე ნათელი წერტილი და პერსპექტიულია დინამოში, ლობჯანიძე მომწონს კიდე ძაან, გუშინ ვერ ითამაშა... აი რაც შეეხება პარუნაშვილს, მგონი განათხოვრებამ ცუდად იმოქმედა..
გაშვებული გოლის შემდეგ, "სიონი" უნდა გამოფხიზლებულიყო, თუმცა მოლოდინი არ გამართლდა. "დინამო" მატჩს აკონტროლებდა. რიგ მომენტებში "სიონიც" მწვავედ უტევდა. 83-ე წუთზე, მსაჯმა ერთობ უცნაური გადაწყვეტილება მიიღო. ბოლნისელთა საჯარიმოში ჩაწოდებილი ბურთი, ლაშა თოთაძეს ხელზე მოხვდა. ერთი შეხედვით, პენალტი უნდა დანიშნულიყო, მაგრამ არც სათადარიგო და არც მთავარმა მსაჯმა ჯარიმა არ დააფიქსირეს. მართალია, ბოლნისელები აპელირებდნენ, თუმცა გადაწყვეტილება უცვლელი დარჩა.