შთამბეჭდავი ციფრია სსრკ ნაკრებში
გვYავდა ერთ დროს ოქროს თაობაააააააააა
კოლია მალე ნაკრების კაპიტანი ქნები...ყველას უყვარხარ შენ,შენიზრდილობით და ადამიანობით შეგვაყვარე თავი თითეულ ქართველს...წარმატებები
კარგია!წარმატებები!
-მაგრამ ერთ პრობლემაზე(რომელიც საერთოდ არაადეკვატურებს ეხებათ).მე თბილისელი ვარ ,თბილისის დინამოს გულშემატკივარი და საერთოდ ქართული ფეხბურთის.ყველა თბილისელი ქუთაისის ტორპედოს გულშემატკივარია და იყო ჯერ კიდევ სსრკ დროს!აბსოლიტურად ყველა თბილისელი გულშემატკივრობდა ქუთაისის ტორპედოს სსრკ პირრველ ლიგაში!ყველას უხაროდა ,რომ გადმოვიდა უმაღლესში,მერე დარჩენაზე ბრძოლაში და აბსოლიტურად სრული ემოციებით,გულრწფელად!ერთხელ ტორპედოს თამაშს ქუთაისელთან ერთად ვუყურებდი(80 წწ-ში) და გაუკვირდა,რომ ვქომაგობდი,ვნერვიულობდი!მე გამაოცა მისმა გაკვირვებამ და მისმა დონემ!საიდან ეს აზროვნება,გაგება???შეიძლება ვინმემ ახსნას ნორმალურად?
-დღეს საქართველოს ჩემპიონატს თვალს ვადევნებ,ზოგჯერ ვესწრები კიდეც დინამოს თამაშებს ეროვნულ ჩემპიონატში(საერთოდ არ ვტოვებ არცერთი ქართული კლუბის თამაშს ევროტურნირებზე და ყველას ვქომაგობ,და ეროვნულ ნაკრებს,ყველა ასაკობრივს),მაგრამ არ გამაჩნია ემოცია,თუ ნებისმიერ ქართულ კლუბს გოლს გაუტანს...მახარებს თუ გოლის დროს მაღალი საშემსრულებლო ოსტატობა გამოავლინეს!რატომაა მცირე დასწრება დინამოზე ეროვნული ჩემპიონატის მატჩებზე?და რატომ საკმაოდ დიდი ევროტურნირებზე?ზუსტად იმ მიზეზით ,რაც ზევით ავღწერე!არ გააჩნია თბილისელს დაპირისპირების აღთქმა საქართველოს ნებისმიერი რეგიონის მიმართ!!!და ეს უნდა გაიგოს იმ ერთეულმა ტორპედოს ქომაგმა,რომელიც თბილისელ გულშემატკივარს არაადეკვატურად აღითქვამს!
-თბილისის მოსახლეობა საქართველოს მოსახლეობის მესამედზე მეტია და ყველა თბილისელიც რომელიმე კუთხის,რეგიონის წარმომადგენელია და არაადეკვატურია,არალოგიკურია დაპირისპირების გაღვივება და საერთოდ გონებრიობის ყველა სფეროს ცდება ლანძღვა-გინება,არატრადიციული ორიენტაციის(ასე იმიტომ მოვიხსენიებ,რომ ცენზურამ არ დაბლოკოს))) რაღაც პროცენტების დათვლა!
-რაც შეეხება არატრადიციულებს...მათი პროცენტული რაოდენობა არ განისაზღვრება ადგილმდებარეობით.ისინი ბუნებრივად დაახლოებით ყველგან არიან ერთნაირ თანაფარდობაში ,ყველგან-ქალაქში თუ სოფელშიც!მხოლოდ დედაქალაქში უფრო იყრიან თავს სხვადასხვა რეგიონებიდან!ალბათ იმიტომ,რომ დიდ ქააქში ნაკლებად ,,გაუბაზრდებათ,,......
-მაგრამ ერთ პრობლემაზე(რომელიც საერთოდ არაადეკვატურებს ეხებათ).მე თბილისელი ვარ ,თბილისის დინამოს გულშემატკივარი და საერთოდ ქართული ფეხბურთის.ყველა თბილისელი ქუთაისის ტორპედოს გულშემატკივარია და იყო ჯერ კიდევ სსრკ დროს!აბსოლიტურად ყველა თბილისელი გულშემატკივრობდა ქუთაისი ტორპედოს სსრკ პირრველ ლიგში.ყველას უხაროდა ,რომ გადმოვიდა უმაღლესში,მერე დარჩენაზე ბრძოლაში და აბსოლიტურად სრული ემოციებით,გულრწფელად!ერთხელ ტორპედოს თამაშს ქუთაისელთან ერთად ვუყურებდი(80 წწ-ში) და გაუკვირდა,რომ ვქომაგობდი,ვნერვიულობდი!მე გამაოცა მისმა გაკვირვებამ და მისმა დონემ!საიდან ეს აზროვნება,გაგება???შეიძლება ვინმემ ახსნას ნორმალურად?
-დღეს საქართველოს ჩემპიონატს თვალს ვადევნებ,ზოგჯერ ვესწრები კიდეც დინამოს თამაშებს ეროვნულ ჩემპიონატში(საერთოდ არ ვტოვებ არცერთი ქართული კლუბის თამაშს ევროტურნირებზე და ყველას ვქომაგობ,და ეროვნულ ნაკრებს,ყველა ასაკობრივს),მაგრამ არ გამაჩნია ემოცია,თუ ნებისმიერ ქართულ კლუბს გოლს გაუტანს...მახარებს თუ გოლის დროს მაღალი საშემსრულებლო ოსტატობა გამოავლინეს!რატომაა დასწრება დინამოზე ეროვნული ჩემპიონატის მატჩებზე?და რატომ საკმაოდ დიდი ევროტურნირებზე?ზუსტად იმ მიზეზით ,რაც ზევით ავღწერე!არ გააჩნია თბილისელს დაპირისპირების აღთქმა საქართველოს ნებისმიერი რეგიონის მიმართ!!!და ეს უნდა გაიგოს იმ ერთეულმა ტორპედოს ქომაგმა,რომელიც თბილისელ გულშემატკივარს არაადეკვატურად აღითქვამს!
-თბილის მოსახლეობა საქართველოს მოსახლეობის მესამედზე მეტია და ყველა თბილისელიც რომელიმე კუთხის,რეგიონის წარმომადგინელია და არაადეკვატურია,არალოგიკურია დაპირისპირების გაღვივება და საერთოდ გონებრიობის ყველა სფეროს ცდება ლანძღვა-გინება და რაღაც პროცენტების დათვლა!
-რაც შეეხება არატრადიციულებს...მათი პროცენტული რაოდენობა არ განისაზღვრება ადგილმდებარეობით.ისინი ბუნებრივად დაახლოებით ყველგან არიან!მხოლოდ დედაქალაქში უფრო იყრიოან თავს სხვადასხვა რეგიონებიდან!
აუ გიორგი ჭანტურიას რაუნდა რაის იაონიაში მიდის დარჩეს იმ კლუჟში და მერე იქნება გადავიდეს სადმე კაიში. იაპონიაში მეტ ხელფასს შეპირდენ და მიტო მიდის
ჭანტურას მალე ნაკრებში ველი
ღმერთმა ქნას ნაკრებსაც გამოადგეს მალე.