სუპერლიგის მონაწილე „ბათუმის“ მთავარ მწვრთნელად ვეტერანი კალათბურთელი დავით უსტიაშვილი დაინიშნა, რომელმაც ასევე ვეტერანი კალათბურთელი მიხეილ კობეშავიძე შეცვალა.
ამის შესახებ „მსოფლიო სპორტს“ თავად უსტიაშვილმა განუცხადა.
„დღევანდელ შეხვედრაში გუნდს მოედანზე მეორე მწვრთნელი ლაშა ოჩხიკიძე გაიყვანს, რადგან ახალი დანიშნული ვარ და გუნდთან ერთი ვარჯიშიც კი არ ჩამიტარებია“ - გვითხრა უსტიაშვილმა.
შეგახსენებთ, რომ უსტიაშვილი პარალელურად საქართველოს ეროვნული ნაკრების მთავარი მწვრთნელის იგორ კოკოშკოვის ერთერთ ასისტენტად მუშაობს და 20-წლამდელთა ნაკრების მთავარი მწვრთნელია.
მოკლედ ბედიც არ აქვთ ჩვენს ფეხბურთელებს. სადაც კი რომელიმე მოეწონებ მწვრთნელს ეგრევე აგდებენ იმ სცოდავს
როგორი მწვრთნელი იქნება არ ვიცი, მაგრამ როგორც ფეხბურთელი მაგრაд მევასებოдა. ტექნიკური дა ჩკვიანი მოთამაშე იყო. სპარტაკში ერთ-ერთ ლიдერაд ითვლებოдა дა მერე იტალიაშიც უპრობლემოд გაქაჩა.
წესით ოქრიაშვილის სტილი თვალში უნдა მოუვიдეს. მთავარია შრომა არ дაიზაროს თორნიკემ.
ესეთ რაღაცეებს ვერ ვხვდები,გუნდი რუსეთის ჩემპიონატის ლიდერებში გარია,ევროპა ლიგაზე გაიყვანა + წელსაც კაი სტარტი აიღო და გაუშვეს...იგივე დაემართა მარსელინიოსაც რომელიც ვილიარეალიდან გაუშვეს ცოტა ხნის წინ