სხვა

19:18 | 5.12.2019 | ნანახია [] - ჯერ

ხვალ გადამწყვეტი დღეა

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში პარასკევს პირველი ეტაპის ბოლო 12 მატჩია. უკვე ცნობილია მეორე რაუნდის 8 მონაწილე, გასარკვევია კიდევ ოთხის ვინაობა. თამაშებს დილის 10 საათიდან სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტზე იხილავთ.

დღევანდელ მთავარ მატჩში ჰოლანდიამ იოლად დაამარცხა სერბეთი, 36-23, სლოვენიამ - კუბა, 39-26. დანარჩენი 4 თამაშის პირველ ტაიმებში სერიოზული ბრძოლა იყო: იაპონია - რუსეთი 16-16, ნორვეგია, ანგოლა 13-12, შვედეთი - არგენტინა 14-11, მაგრაამ საბოლოოდ ფავორიტებმა საკმაო სხვაობით მოიგეს: ნორვეგიამ - 30-24, შვედეთმა - 30-23, რუსეთმა - 33-23. კონგომ აჯობა ჩინეთს 25-24.

ხვალ ყველფერი გაირკვევა. A ჯგუფში ნორვეგია და ჰოლანდია ერთმანეთში ითამაშებენ ოქროს, მეორე ეტაპზე გამყოლი 2 ქულისთვის, მეორე ეტაპზე გამსვლელი მესამე საგზურისთვის სერბეთი ეთამაშება სლოვენიას, თუმცა, სლოვენიელებს მხოლოდ იმ შემთხვევაში აქვთ შანსი, თუ ანგოლა ვერ მოუგებს კუბას. სერბეთს სლოვენიასთან ფრეც ჰყოფნის, ხოლო თუ დამარცხდა, დიდი ალბათობით ბრძოლას ანგოლა გააგრძელებს.

B ჯგუფის ლიდერები, გერმანია და კორეა ოქროს ქულებისთვის თამაშობენ, ხოლო დანია და საფრანგეთი - მესამე საგზურისთვის. ანალოგიური სიტუაციაა C და D ჯგუფში - ესპანეთ-მონტენეგროსა და უნგრეთ-რუმინეთის შეხვედრებში გუნდებს იგივე ამოცანა აქვთ, ისევე როგორც რუსეთ-შვედეთსა და იაპონია-კონგოს.

მეორე ეტაპი 8-11 დეკემბერს გამართება, ნახევარფინალი - 13 დეკემბერს, მსოფლიო ჩემპპიონის ვინაობა კი ორი დღის შემდეგ, თხუთმეტში გვეცოდინება.

ვიდეო. 4 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=f7hLf9Yn0dA

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 5 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: ნორვეგია 6, ჰოლანდია 6, სერბეთი 4, სლოვენია 4, ანგოლა 2, კუბა 0

კუბა - სლოვენია 26-39

რისო გომესი 7 - სტანკო 11, გროსი 8, ზულიჩი 6

სერბეთი - ჰოლანდია 23-36

ობრადოვიჩი 6, ლისცევიჩი 6 - პოლმანი 8, დულფერი 6, აბინგჰი 6, ვან დერ ჰაიდენი 6

ნორვეგია - ანგოლა 30-24

არნცენი 6, სულბერგი 11/34 - კარლოსი 6, კასომა 5

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა, 15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ 47-16

2 დეკ. კუბ-სრბ 27-46, ანგ-ჰოლ 28-35, სლნ-ნორ 20-36

3 დეკ. ჰოლ-კუბ 51-23, სლნ-ანგ 24-33, ნორ-სრბ 28-25

D ჯგუფი: რუსეთი 8, შვედეთი 8, იაპონია 4, არგენტინა 2, დრ კონგო 2, ჩინეთი 0

დრ კონგო - ჩინეთი 25-24

მვასესა 12 - მენ ცინი 8

იაპონია - რუსეთი 23-33

სასაკი 7 - სენი 8, ვიახირევა 4

შვედეთი - არგენტინა 30-23

მასინგი 5, გულდენი 4, რობერტსი 4, სტრომბერგი 4 - მენდოსა 8

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

2 დეკ. არგ- რუს 22-35, დრკ-იაპ 16-28, ჩინ- შვდ 19-32

3 დეკ. რუს-დრკ 34-13, ჩინ-არგ 28-34, შვდ-იაპ34-26

B ჯგუფი: კორეა 7, გერმანია 6, საფრანგეთი 5, დანია 5, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმანია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

2 დეკ. ბრა-საფ 19-19, ავლ-გერ 8-34, კორ-დანია 26-26

3 დეკ. კორ-ბრა 33-27, საფ-ავლ 46-7, დან-გერ 25-26

4 დეკ. ავლ-კორ 17-34, გერ-საფ 25-27, დან-ბრა 24-18

C ჯგუფი: ესპანეთი 8, მონტენეგრო 8, უნგრეთი 4, რუმინეთი 4, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

2 დეკ. ყაზ-მნტ 21-30, სნგ-რუმ 24-29, ესპ-უნგ 29-25

3 დეკ. უნგ-მნტ 24-25, ესპ-სნგ 29-20, რუმ-ყაზ 22-20

4 დეკ. ყაზ-ესპ 16-43, მნტ-რუმ 27-26, უნგ-სნგ 30-20

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

0.163223