ფეხბურთი

17:11 | 14.07.2017 | ნანახია 3977 - ჯერ

ევროპა ლიგას წილი უყარეს

უეფას შტაბ-ბინაში ევროპა ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპის წილისყრა გაიმართა. უკვე ცნობილია, თუ ვისთან ითამაშებენ წამყვანი საფეხბურთო ჩემპიონატების წარმომადგენლები – “მილანი”, “ფრაიბურგი”, “ბილბაო”, “მარსელი”...

გუნდები შემდეგნაირად დაწყვილდნენ:

პსვ ეინდჰოვენი (ჰოლანდია) – ოსიეკი (ხორვატია) / ლუცერნი (შვეიცარია)

ნორჩეპინგი (შვედეთი) / ტრაკაი (ლიტვა) – შკენდია (მაკედონია) / ჰიკ (ფინეთი)

კრასნოდარი (რუსეთი) – სლოვანი (სლოვაკეთი) / ლუნგბუ (დანია)

შტურმი (ავსტრია) / მლადოსტი (მონტენეგრო) – ფენერბაჰჩე (თურქეთი)

პანათინაიკოსი (საბერძნეთი) – გაბალა (აზერბაიჯანი) / იაგელონია (პოლონეთი)

შემროკ როვერსი (ირლანდია) / ბოლესლავი (ჩეხეთი) – ყაირატი (ყაზახეთი) / შკენდერბეუ (ალბანეთი)

აუსტრია (ავსტრია) – პროგრესი (ლუქსემბურგი) / აელი (კვიპროსი)

დინამო (ხორვატია) – ვადუცი (ლიხტენშტეინი) / ოდ გრელანდი (ნორვეგია)

დინამო (რუმინეთი) – ბილბაო (ესპანეთი)

ოლიმპიკი (უკრაინა) – პაოკ (საბერძნეთი)

არკა (პოლონეთი) – ფერენცვაროში (უნგრეთი) / მიდტიულანდი (დანია)

ოსტერსუნდსი (შვედეთი) / გალათასარაი (თურქეთი) – ინტერი (აზერბაიჯანი) / ფოლა (ლუქსემბურგი)

ბორდო (საფრანგეთი) – კალიუ (ესტონეთი) / ვიდეოტონი (უნგრეთი)

მაკაბი (ისრაელი) / რეიკიავიკი (ისლანდია) – პანიონისი (საბერძნეთი) / გორიცა (სლოვენია)

ვალეტა (მალტა) / უტრეხტი (ჰოლანდია) – ჰოგესუნდი (ნორვეგგია) / ლეხი (პოლონეთი)

კრაიოვა (რუმინეთი) – მილანი (იტალია)

ბრონდბიუ (დანია) / ვაასა (ფინეთი) – ჰაიდუკი (ხორვატია) / ლევსკი (ბულგარეთი)

გენტი (ბელგია) – ალტახი (ავსტრია) / დინამო (ბელარუსი)

ასტრა (რუმინეთი) / ზირა (აზერბაიჯანი) – ოლექსანდრია (უკრაინა)

ევერტონი (ინგლისი) – რუჟემბეროკი (სლოვაკეთი) / ბრანი (ნორვეგია)

აბერდინი (შოტლანდია) / შიროკი ბრიეგი (ბოსნია) – აპოლონი (კვიპროსი) / ზარია ბალტი (მოლდოვა)

ირტიში (ყაზახეთი) / ცრვენა ზვეზდა (სერბეთი) – სპარტა (ჩეხეთი)

ბეითარი (ისრაელი) / ბოტევი (ბულგარეთი) – მარიტიმუ (პორტუგალია)

ზენიტი (რუსეთი) – ტრენჩინი (სლოვაკეთი) / ბნეი იეჰუდა (ისრაელი)

მარსელი (საფრანგეთი) – ოსტენდე (ბელგია)

ფრაიბურგი (გერმანია) – ვალური (ისლანდია) / დომჟალე (სლოვენია)

კორკ სიტი (ირლანდია) / აეკ (კვიპროსი) – რაბოტნიჩკი (მაკედონია) / დინამო მინსკი (ბელარუსი)

ჟელეზჩინარი (ბოსნია) / აიკ (შვედეთი) – ბრაგა (პორტუგალია)

ლიეპაია (ლატვია) / სუდუვა (ლიტვა) – სიონი (შვეიცარია)

ევროპა ლიგის მესამე საკვალიფიკაციო ეტაპის მატჩები 27 ივლისსა და 3 აგვისტოს გაიმართება.

უტრეხტი   1 - 0    ზენიტი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბატე   1 - 1    ოლექსანდრია

შემადგენლობა

მოვლენები

აპოლონი   3 - 2    მიდტიულანდი

შემადგენლობა

მოვლენები

კრასნოდარი   3 - 2    ცრვენა ზვეზდა

შემადგენლობა

მოვლენები

დინამო   1 - 1    სკენდერბეუ

შემადგენლობა

მოვლენები

ჰაფნარფიორდური   1 - 2    ბრაგა

შემადგენლობა

მოვლენები

პაოკ   3 - 1    იოსტერსუნდი

შემადგენლობა

მოვლენები

ვარდარი სკოპიე   2 - 0    ფენერბაჰჩე

შემადგენლობა

მოვლენები

პლზენი   3 - 1    აეკ

შემადგენლობა

მოვლენები

ალტახი   0 - 1    მაკაბი თ. ა.

შემადგენლობა

მოვლენები

პანათინაიკოსი   2 - 3    ბილბაო

შემადგენლობა

მოვლენები

ლუდოგორეცი   2 - 0    სუდუვა

შემადგენლობა

მოვლენები

ვიიტორული   1 - 3    ზალცბურგი

შემადგენლობა

მოვლენები

ოსიეკი   1 - 2    აუსტრია

შემადგენლობა

მოვლენები

დომჟალე   1 - 1    მარსელი

შემადგენლობა

მოვლენები

მილანი   6 - 0    შკენდია

შემადგენლობა

მოვლენები

ლეგია   1 - 1    შერიფი

შემადგენლობა

მოვლენები

აიაქსი   0 - 1    რუსენბორგი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბრიუგე   0 - 0    აეკ

შემადგენლობა

მოვლენები

პარტიზანი   0 - 0    ვიდეოტონი

შემადგენლობა

მოვლენები

ევერტონი   2 - 0    ჰაიდუკი

შემადგენლობა

მოვლენები

მარიტიმუ   0 - 0    დინამო

შემადგენლობა

მოვლენები

აეკ   0 - 0    პლზენი

შემადგენლობა

მოვლენები

დინამო   3 - 1    მარიტიმუ

შემადგენლობა

მოვლენები

მაკაბი თ. ა.   2 - 2    ალტახი

შემადგენლობა

მოვლენები

ზენიტი   2 - 0    უტრეხტი

შემადგენლობა

მოვლენები

შერიფი   0 - 0    ლეგია

შემადგენლობა

მოვლენები

იოსტერსუნდი   2 - 0    პაოკ

შემადგენლობა

მოვლენები

ზალცბურგი   4 - 0    ვიიტორული

შემადგენლობა

მოვლენები

ოლექსანდრია   1 - 2    ბატე

შემადგენლობა

მოვლენები

სუდუვა   0 - 0    ლუდოგორეცი

შემადგენლობა

მოვლენები

ფენერბაჰჩე   1 - 2    ვარდარი სკოპიე

შემადგენლობა

მოვლენები

ვიდეოტონი   0 - 4    პარტიზანი

შემადგენლობა

მოვლენები

სკენდერბეუ   0 - 0    დინამო

შემადგენლობა

მოვლენები

მიდტიულანდი   1 - 1    აპოლონი

შემადგენლობა

მოვლენები

აეკ   3 - 0    ბრიუგე

შემადგენლობა

მოვლენები

მარსელი   3 - 0    დომჟალე

შემადგენლობა

მოვლენები

შკენდია   0 - 1    მილანი

შემადგენლობა

მოვლენები

რუსენბორგი   3 - 2    აიაქსი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბილბაო   1 - 0    პანათინაიკოსი

შემადგენლობა

მოვლენები

ბრაგა   3 - 2    ჰაფნარფიორდური

შემადგენლობა

მოვლენები

ჰაიდუკი   1 - 1    ევერტონი

შემადგენლობა

მოვლენები

ცრვენა ზვეზდა   2 - 1    კრასნოდარი

შემადგენლობა

მოვლენები

აუსტრია   0 - 1    ოსიეკი

შემადგენლობა

მოვლენები

სარეკლამო ადგილი - 25
710 x 104
Loading...

კომენტარები (4)

კომენტარის გამოქვეყნებისთვის, გთხოვთ გაიაროთ ავტორიზაცია ან რეგისტრაცია

FB ავტორიზაცია
19:13 | 14.07.2017
babuna18 (277)

ტორპედო ზენიტი კარგი საყურებელი იქნებოდა

17:35 | 14.07.2017
levani82 (40263)

Ashley Young

იცოდნენ მესამე ეტაპზე ძლიერები რომ შეხვდებოდნენ და ამიტომ გავარდნენ ისე მეორე ეტაპზეც ამათთვის ძლიერები იქნებოდნენ

ზენიტიო, გენტიო და პანათინაიკოსიო

17:55 | 14.07.2017
Ashley Young (44)

ამათთვის ყველა ძლიერია

17:23 | 14.07.2017
Ashley Young (44)

არავინ არ გვყავს, მარა ისე მაინც ვთქვა, კულტურისთვის

17:21 | 14.07.2017
Ashley Young (44)

არ გაგვიმართლა რა. უკეთესიც შეიძლებოდა მეტოქედ

სტატისტიკა
ევროპის ლიგა. ჯგუფი A - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • ასტანა 4 - 0 მაკაბი თ. ა.
  • ვილიარეალი 2 - 2 სლავია
  •  
  • სლავია3 1 2 0 4-3 5
  • ვილიარეალი3 1 2 0 5-3 5
  • ასტანა3 1 1 1 6-4 4
  • მაკაბი თ. ა.3 0 1 2 0-5 1
ევროპის ლიგა. ჯგუფი A - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • მაკაბი თ. ა. - ასტანა
  • სლავია - ვილიარეალი
  • 2 გოლი
  • ტომას ნეჩიდი (სლავია)
  • ჯუნიორ კაბანანგა (ასტანა)
  • პატრიკ ტვუმასი (ასტანა)
  • 1 გოლი
  • დანი (სლავია)
  • მარინ ტომასოვი (ასტანა)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი B - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • სკენდერბეუ 0 - 0 პარტიზანი
  • დინამო 2 - 2 იანგ ბოიზი
  •  
  • დინამო3 2 1 0 8-5 7
  • იანგ ბოიზი3 0 3 0 4-4 3
  • პარტიზანი3 0 2 1 3-4 2
  • სკენდერბეუ3 0 2 1 2-4 2
ევროპის ლიგა. ჯგუფი B - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • პარტიზანი - სკენდერბეუ
  • იანგ ბოიზი - დინამო
  • 3 გოლი
  • ჯუნიორ მორაესი (დინამო)
  • როჯერ ასალი (იანგ ბოიზი)
  • 2 გოლი
  • დემერსი მბოკანი (დინამო)
  • 1 გოლი
  • ჯერჯი მუსაკა (სკენდერბეუ)
  • ნიკოლაი მოროზუკი (დინამო)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი C - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • ბრაგა 0 - 2 ლუდოგორეცი
  • ჰოფენჰაიმი 3 - 1 ბაშაქშეჰირი
  •  
  • ლუდოგორეცი3 2 1 0 4-1 7
  • ბრაგა3 2 0 1 4-4 6
  • ჰოფენჰაიმი3 1 0 2 5-5 3
  • ბაშაქშეჰირი3 0 1 2 2-5 1
ევროპის ლიგა. ჯგუფი C - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • ლუდოგორეცი - ბრაგა
  • ბაშაქშეჰირი - ჰოფენჰაიმი
  • 1 გოლი
  • სვეტოსლავ დიაკოვი (ლუდოგორეცი)
  • ემრე ბელოსოგლუ (ბაშაქშეჰირი)
  • სანდრო ვაგნერი (ჰოფენჰაიმი)
  • კოსმინ იოსეფ მოტი (ლუდოგორეცი)
  • სტეფანო ნაპოლეონი (ბაშაქშეჰირი)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი D - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • მილანი 0 - 0 აეკ
  • აუსტრია 1 - 3 რიეკა
  •  
  • მილანი3 2 1 0 8-3 7
  • აეკ3 1 2 0 4-3 5
  • რიეკა3 1 0 2 6-6 3
  • აუსტრია3 0 1 2 4-10 1
ევროპის ლიგა. ჯგუფი D - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • აეკ - მილანი
  • რიეკა - აუსტრია
  • 4 გოლი
  • ანდრე სილვა (მილანი)
  • 2 გოლი
  • მარიო გავრანოვიჩი (რიეკა)
  • მარკო ლივაია (აეკ)
  • იოსიპ ელეზი (რიეკა)
  • 1 გოლი
  • ლაზაროს კრისტოდულოპოულოსი (აეკ)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი E - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • ევერტონი 1 - 2 ლიონი
  • ატალანტა 3 - 1 აპოლონი
  •  
  • ატალანტა3 2 1 0 7-2 7
  • ლიონი3 1 2 0 4-3 5
  • აპოლონი3 0 2 1 4-6 2
  • ევერტონი3 0 1 2 3-7 1
ევროპის ლიგა. ჯგუფი E - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • ლიონი - ევერტონი
  • აპოლონი - ატალანტა
  • 2 გოლი
  • ალეხანდრო დარო გომესი (ატალანტა)
  • ადრიან სარდერო კორპა (აპოლონი)
  • ბერტრან ტრაორე (ლიონი)
  • 1 გოლი
  • ეშლი უილიამსი (ევერტონი)
  • უეინ რუნი (ევერტონი)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი F - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • შერიფი 1 - 1 ლოკომოტივი
  • ზლინი 1 - 1 კოპენჰაგენი
  •  
  • ლოკომოტივი3 1 2 0 4-1 5
  • კოპენჰაგენი3 0 3 0 1-1 3
  • შერიფი3 0 3 0 1-1 3
  • ზლინი3 0 2 1 1-4 2
ევროპის ლიგა. ჯგუფი F - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • ლოკომოტივი - შერიფი
  • კოპენჰაგენი - ზლინი
  • 3 გოლი
  • მანუელ ფერნანდესი (ლოკომოტივი)
  • 1 გოლი
  • პეტარ ანკერსენი (კოპენჰაგენი)
  • ზიგუ ბადიბანგა (შერიფი)
  • დამ დიოპი (ზლინი)
  • ანტონ მირანჩუკი (ლოკომოტივი)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი H - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • ბატე 1 - 0 კიოლნი
  • ცრვენა ზვეზდა 0 - 1 არსენალი
  •  
  • არსენალი3 3 0 0 8-3 9
  • ბატე3 1 1 1 4-5 4
  • ცრვენა ზვეზდა3 1 1 1 2-2 4
  • კიოლნი3 0 0 3 1-5 0
ევროპის ლიგა. ჯგუფი H - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • არსენალი - ცრვენა ზვეზდა
  • კიოლნი - ბატე
  • 2 გოლი
  • თეო უოლკოტი (არსენალი)
  • ოლივიე ჟირუ (არსენალი)
  • 1 გოლი
  • ალექსის სანჩესი (არსენალი)
  • ალექსეი რიოსი (ბატე)
  • რიჩმონდ ბოკი (ცრვენა ზვეზდა)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი I - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • კონია 0 - 2 ზალცბურგი
  • მარსელი 2 - 1 გიმარაეში
  •  
  • ზალცბურგი3 2 1 0 4-1 7
  • მარსელი3 2 0 1 3-2 6
  • კონია3 1 0 2 2-4 3
  • გიმარაეში3 0 1 2 3-5 1
ევროპის ლიგა. ჯგუფი I - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • გიმარაეში - მარსელი
  • ზალცბურგი - კონია
  • 2 გოლი
  • მუნას დაბური (ზალცბურგი)
  • 1 გოლი
  • ადილ რამი (მარსელი)
  • ჰუერტას პაოლო ჰურტადო (გიმარაეში)
  • ფრედერიკ გალბრენდესნი (ზალცბურგი)
  • ვალონ ბერიშა (ზალცბურგი)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი G - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • ლუგანო 3 - 2 პლზენი
  • ჰაპოელი ბ. შ. 1 - 2 სტიაუა
  •  
  • სტიაუა3 3 0 0 7-2 9
  • პლზენი3 1 0 2 5-7 3
  • ლუგანო3 1 0 2 5-6 3
  • ჰაპოელი ბ. შ.3 1 0 2 4-6 3
ევროპის ლიგა. ჯგუფი G - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • სტიაუა - ჰაპოელი ბ. შ.
  • პლზენი - ლუგანო
  • 3 გოლი
  • კონსტანტინ ბუდესკუ (სტიაუა)
  • 2 გოლი
  • მარეკ ბაკოსი (პლზენი)
  • მატია ბოტანი (ლუგანო)
  • ჰარლემ-ედუ გოერე (სტიაუა)
  • 1 გოლი
  • მილან პეტრჟელა (პლზენი)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი L - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • ზენიტი 3 - 1 რუსენბორგი
  • ვარდარი სკოპიე 0 - 6 სოსიედადი
  •  
  • ზენიტი3 3 0 0 11-2 9
  • სოსიედადი3 2 0 1 11-3 6
  • რუსენბორგი3 1 0 2 4-8 3
  • ვარდარი სკოპიე3 0 0 3 1-14 0
ევროპის ლიგა. ჯგუფი L - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • რუსენბორგი - ზენიტი
  • სოსიედადი - ვარდარი სკოპიე
  • 5 გოლი
  • ემილიანო არიელ რიგონი (ზენიტი)
  • 4 გოლი
  • ალექსანდრე კოკორინი (ზენიტი)
  • ჟოზე და სილვა ვილიანი (სოსიედადი)
  • 3 გოლი
  • დიეგო ლორენტე (სოსიედადი)
  • 1 გოლი
  • პელ ანდრე ჰელანდი (რუსენბორგი)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი K - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • ნიცა 1 - 3 ლაციო
  • ვარეგემი 1 - 1 ვიტესი
  •  
  • ლაციო3 3 0 0 8-3 9
  • ნიცა3 2 0 1 9-4 6
  • ვიტესი3 0 1 2 3-7 1
  • ვარეგემი3 0 1 2 2-8 1
ევროპის ლიგა. ჯგუფი K - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • ლაციო - ნიცა
  • ვიტესი - ვარეგემი
  • 4 გოლი
  • ალასანე პლეა (ნიცა)
  • 2 გოლი
  • ფელიპე კაისედო (ლაციო)
  • მარიო ბალოტელი (ნიცა)
  • კირო იმობილე (ლაციო)
  • მილინკოვიკ სავიკი (ლაციო)
ევროპის ლიგა. ჯგუფი J - ტური 3
  • 19 ოქტომბერი, 2017
  • იოსტერსუნდი 2 - 2 ბილბაო
  • ზორია 2 - 1 ჰერტა
  •  
  • იოსტერსუნდი3 2 1 0 5-2 7
  • ზორია3 2 0 1 3-3 6
  • ბილბაო3 0 2 1 2-3 2
  • ჰერტა3 0 1 2 1-3 1
ევროპის ლიგა. ჯგუფი J - ტური 4
  • 2 ნოემბერი, 2017
  • ბილბაო - იოსტერსუნდი
  • ჰერტა - ზორია
  • 2 გოლი
  • ალჰადი გერო (იოსტერსუნდი)
  • 1 გოლი
  • არიც ადურიზი (ბილბაო)
  • ბრვა ნური (იოსტერსუნდი)
  • დევიე სელკე (ჰერტა)
  • ალექსანდრ სვატოკი (ზორია)
0.834952